CHP'li Salıcı İzmir'den Cumhurbaşkanı adayını ilan etti

CHP'de taban Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş gibi isimleri isterken CHP Yönetimi Cumhurbaşkanı adaylığı için tartışma yaratacak açıklamalara devam ediyor

CHP'li Salıcı İzmir'den Cumhurbaşkanı adayını ilan etti
Yayınlanma Tarihi : 20 Ağustos 2021 17:54

Erken seçim beklentisinin giderek yükseldiği şu günlerde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak merak ediliyor.

CHP yönetimi Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın önünü tıkamaya kararlı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu bir dönem daha Belediye başkanı olarak seçilmeleri gerekir diyerek bu kapıyı kapatmıştı.

Sonrasında ise peş peşe Kılıçdaroğlu'nun adaylığını duyuran isimler CHP içerisinden çıkmıştı. CHP'ye yandaş olan anketçiler ve gazetecilerin de Erdoğan karşısında Kılıçdaroğlu'nun şansının çok yüksek olduğunu belirterek gazlama işlemi sürüyor. Yaşanan bu gelişmeler doğrultusunda bir açıklamada CHP Genel Başkan yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'dan geldi. İzmir'de konuşan Salıcı seçime hazır olma çağrısında bulundu.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre Salıcı'nın toplantının kapalı kısmında Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayına ilişkin de açıklamalarda bulunduğu iddia edildi.. 
 
Gelen bilgilere göre Salıcı şöyle konuştu: "Büyükşehirlerin neredeyse tamamı kazanıldı. Yerel seçimlerde başarılı olabileceğimizi gördük. Bundan sonraki süreçteçte de başarılı olacağız. Peki bu ittifakı kuran kim? Kemal Kılıçdaroğlu. İttifakı ayakta tutan kim? Yine kendisi.

Genel başkanlar arasında Adalet ve Kalkınma Partisi'nin hamlelerine karşı, bu hamleleri boşa düşüren, ittifakın içinde ve dışındaki bütün partilerle, genel başkanlarıyla bu süreci götüren kim? Yine sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu. Bundan sonraki süreci örgütleyecek olan, başında olacak olan, bana sorarsanız liderlik edecek, Cumhurbaşkanı olacak olan kişi yine Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu. Tabi ki ittifak bileşenleri ile adayımıza karar verilecek."

Salıcı'nın bu açıklamaları sosyal medyada da tepkiye yol açtı. 10 seçim kaybetmiş Kılıçdaroğlu ile yarışa girilmesi durumunda seçimin yine AKP tarafından kazanacağını belirten yorumcuların sayısı epey fazla. Bir çok anket şirketi Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş'ın Erdoğan karşısında çok daha şanslı olduğunu belirtiyor..

Kaynak: Gerçek Gündem