CHP'nin dört büyükşehirde adayları kesinleşti! Yavaş ve İmamoğlu yeniden aday

CHP'nin gelecek yılki yerel seçimde İstanbul, Ankara, Mersin ve Adana büyükşehir belediye başkan adayları belli oldu. Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Zeydan Karalar ve Vahap Seçer de yeniden aday oluyor. Kılıçdaroğlu dört ismin de adaylığına onay verdi

CHP'nin dört büyükşehirde adayları kesinleşti! Yavaş ve İmamoğlu yeniden aday
Yayınlanma Tarihi : 10 Eylül 2023 11:55

Yerel seçimlerde partilerin hangi isimleri belediye başkan adayı olarak göstereceği merak edilirken, 'değişim' tartışmaları süren CHP de çalışmalarına hız verdi.

Cumhuriyet'ten Aytunç Ürkmez'in haberine göre, CHP’de adaylığına kesin gözüyle bakılan dört belediye başkanı bulunuyor.

Bu isimler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer.

DİĞER KENTLERDE SON DURUM NE?

Haberde, 'değişmesi güçlü olasılık' diyerek Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın ismi verildi.

Büyükşehir olan Antalya’da adaylık için iki isim gündemde. Mevcut başkan Muhittin Böcek’in yanı sıra CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da bu makama adaylık istediği biliniyor.

CHP ayrıca, geçen yerel seçimlerde az farkla ya da işbirliği nedeniyle İYİ Parti’nin kaybettiği illere de odaklanmış durumda. Özellikle Balıkesir, Bursa ve Denizli gibi büyükşehirlerde genel seçimlerde muhalefetin toplam oyunun iktidar blokunun üzerinde çıkmasını fırsata çevirmek istiyor. 

Etiketler :