CHP'nin masasındaki anket iktidarı kara kara düşündürecek! Oy oranı patlama yaptı

Çok sayıda ankette AKP yüzde 30 seviyelerinde görülüyor. CHP ise yüzde 22 ile 24 bandında. Ancak CHP'nin kendi yaptırdığı ankette sonuçların çok daha farklı olduğu ortaya çıktı. Eğer doğruysa AKP gidiyor demektir

CHP'nin masasındaki anket iktidarı kara kara düşündürecek! Oy oranı patlama yaptı
Yayınlanma Tarihi : 02 Ekim 2022 15:00

Seçime 9 aydan az bir süre kala partilerin ve medyanın gündeminden anketler düşmüyor. Hemen hemen her gün bir anket yayınlanıyor.

Hatta yayınlanan bu anketlere AKP ve MHP'den büyük eleştiriler geliyor. Örneğin yayınlanan son anketi MHP'den bir yönetici ağır sözlerle eleştirmişti.

MHP'nin eleştirilerine neden olan söz konusu ankette HDP üçüncü parti konumundaydı. Bu sonuç MHP'de rahatsızlığa yol açmıştı.

Gazete Duvar'ın Duvar Arkası bölümünde yer alan kulis bilgisine  göre, her hafta yeni bir kamuoyu araştırması yayınlanıyor. Farklı şirketlerin yayınladığı anketler borsa gibi. Bir hafta içinde aynı partiyi yüzde 13 gösteren de yüzde 20 gösteren de var.

CHP’nin oy oranını da yüzde 22 ile yüzde 27 arasında gösteren çok sayıda farklı anket yayınlandı. İktidar partileri gibi muhalefet de anketlere mesafeli.

Bu nedenle birçok parti, kendi durumunu ölçmek için kendi anketlerini yaptırıyor.

CHP kendi yaptırdığı anketlerde oy oranının açıklanan anketlerin üzerinde olduğu iddiasında.

Bir parti yetkilisi kendi anketlerindeki oy oranının yüzde 30-31 bandında olduğunu söylüyor...