CHP'ye yakın isim Zafer Partisi'nin oy oranını açıkladı çarşı karıştı

Ümit Özdağ liderliğinde kurulan Zafer Partisi'nin oy oranındaki artışı Barış Yarkadaş açıkladı

CHP'ye yakın isim Zafer Partisi'nin oy oranını açıkladı çarşı karıştı
Yayınlanma Tarihi : 14 Haziran 2022 19:25

Daha 1 yıl olmadan Ümit Özdağ, Zafer Partisi ile muhalefet nasıl yapılır gösterince oy oranında büyük bir artış yaşanmaya başladı. Son bir kaç aydır gündemden düşmeyen Ümit Özdağ son anketlerde de büyük bir patlama yakalamış görülüyor.

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş tarafından yazılan bir yazı sadece iktidar kanadında değil muhalefet cephesinde de deprem etkisi yarattı.

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, bugün kaleme aldığı "AKP, CHP ve Zafer Partisi’nin gerçek oy oranı…" başlıklı yazısı  nda Motto ve Bulgu Araştırma Şirketi'nin son anket sonuçlarını aktardı. 

Barış Yarkadaş yazısında şu satırlara imza attı.

Araştırma sonuçlarına göre, ‘Bu pazar seçim olsa…’ kararsızlar da dağıtıldığında, iktidar partisi AKP 29.3, ana muhalefet partisi CHP ise 27.9 oranında bir oy oranına ulaşıyor. 

Araştırmadan çıkan en çarpıcı sonuç ise Ümit Özdağ’ın Genel Başkanlığı’nı üstlendiği Zafer Partisi’ne ait… Göçmen karşıtı politikaların bayraktarı Zafer Partisi’nin 4.1’e yükseldiği görülüyor.

Araştırmanın ‘yıldızı’ Zafer Partisi ise oylarının yüzde 27’sini İYİ Parti, 26.6’sını ise MHP’den alıyor. Bu oran CHP’de 14.9, AKP’de ise 11.3 olarak görülüyor. Kısacası, Zafer Partisi 4 ayrı partiden de oy alabilme yeteneğine sahip…