Cumhur İttifakı’nda ‘büyük ayrılıklar’ iddiası: ‘Birçok vekil mart ayında o partiye geçiyor…’

Ekonomiye ilişkin dikkat çeken yorumları ve değerlendirmeleriyle tanınan Atilla Yeşilada'dan bu kez AKP ve MHP'ye dair gündemi sarsacak bir iddia geldi.

Cumhur İttifakı’nda ‘büyük ayrılıklar’ iddiası: ‘Birçok vekil mart ayında o partiye geçiyor…’
Yayınlanma Tarihi : 18 Ocak 2022 15:05

Ekonomist Atilla Yeşilada son dönemdeki politik gelişmelere ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Milli Gazete'de yer alan habere göre mart ayı itibari ile hükümetin yeni ekonomi modelinin başarısızlığa uğrayacağını öne süren Yeşilada, söz konusu gelişmenin ardından da AKP ve MHP'de ciddi kopuşların yaşanacağına dikkat çekti.

Atilla Yeşilada, Gelecek Partisi'nden çok sayıda AKP'li ve MHP'li ismin kendileri ile görüştüğüne ilişkin duyum aldığını da söyledi.

SELÇUK ÖZDAĞ NE DEMİŞTİ?

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Gelecek partisi Genel Başkan yardımcısı Selçuk Özdağ meclis içerisinden 40 milletvekili ile genel başkan Ahmet Davutoğlu'nun temas halinde olduğunu öne sürmüştü.

ADAY GÖSTERİLMEYECEKLER AYRILACAK

Öte yandan kulislerde dolaşan bu vekil ayrılıklarıyla ilgili bomba bir iddia daha gündeme geldi. Eğer AKP içerisinden ayrılacak vekiller olursa bunlar zaten Erdoğan tarafından üstü çizilen vekillerden oluşuyor olabilir. Bir sonraki seçimde aday olamayacağını anlayan kişiler ayrılabilir yorumları yapılıyor.

SELÇUK ÖZDAĞ'IN ORHAN UĞUROĞLU'NA YAPTIĞI AÇIKLAMALAR

Orhan Uğurluoğlu'na konuşan Özdağ, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yaptırdığımız anketlere göre yüzde 10 barajını aştık. AKP ve MHP'den bıkan, ezilen, ekonomik buhran altında çaresiz kalan yüzbinlerce seçmen Gelecek Partisi'ni tercih ediyor.

Çok sayıda milletvekili ile görüşüyoruz. Eski ve yeni tüm vekiller Cumhur İttifakı'ndan da ucube rejimden de şikâyet ediyorlar. AKP'nin kötü yönettiğinin ve seçimi kazanamayacağının farkındalar. AKP'den yaklaşık 40 milletvekili ile görüşüyoruz. Eskiler de dahil edildiği zaman bu sayı 60'ları buluyor.
 
Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu görüşüyor, ben görüşüyorum diğer parti yetkililerimiz görüşüyor. Siyasetin içerisinden gelen hepimiz görüşüyoruz.

Aynı şekilde MHP'li vekiller ile de görüşüyoruz. Anavatan Partisi'nde, Doğru Yol Partisi'nde siyaset yapmış eski vekiller ile de görüşüyoruz.”