Cumhurbaşkanı Adayı Olamayacağını Anlayan İmamoğlu Şimdi de Koltuğu istiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Belediye başkanları aday olmamalı açıklaması Ekrem İmamoğlu'nun önünü tıkayan bir gelişmeydi ancak..

Cumhurbaşkanı Adayı Olamayacağını Anlayan İmamoğlu Şimdi de Koltuğu istiyor
Yayınlanma Tarihi : 26 Ağustos 2021 17:19

2 Kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını seçimini kazanarak AKP ve MHP'yi yenen Ekrem İmamoğlu önlenemez yükselişini sürdürüyor.

Herkes bir sonraki adımın Cumhurbaşkanlığı seçimi olduğunu gayet iyi biliyor. Ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu belediye başkanları bir dönem daha devam etmeliler diyerek Ekrem İmamoğlu'nun ve Mansur Yavaş'ın önünü tıkadı.

Yavaş adaylık için  tek şartının açıkça Kılıçdaroğlu olduğunu dün ilan etti. O aday ol derse olabileceğini ifade etti.

Bugün ise Ekrem İmamoğlu hakkında Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi çarpıcı bir iddia gündeme getirdi. İddiasına göre aday olamayacağını anlayan Ekrem İmamoğlu CHP Genel Başkan adaylığına oynayacak.

Partinin başına geçtikten sonra kendisini bir sonraki seçime hazırlayacak. Ancak hesaba katmadıkları bir şey olabilir. Bir sonraki seçimde başka bir siyasi yıldızın doğup AKP'ye alternatif olması gibi.

Şimdinin yıldızı Ekrem İmamoğlu..

CHP'nin önünde iki seçenek var. Ya bu yıldızın parlamasına izin verecek ya da sönmesine.. Ama bilinen bir gerçek var ki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ısrar edip kendisini aday gösterirse AKP bir seçimi daha onun sayesinde kazanmanın sevincini yaşayacak..

SADIK ŞİMŞEK - ULUSAL POST