Cumhur'un küçük ortağı BBP'nin lideri Destici: Düşük emekli maaşlarının sebebi vatan hainleri

Cumhur ittifakının küçük ortaklarından BBP'nin Genel Başkanı Mustafa Destici emeklilerin neden düşük maaş aldığını açıkladı. Destici "Türkiye'nin ekonomik zorda kalmasının sebebi vatan hainleri ve onların destekçileri" açıklamasında bulundu

Cumhur'un küçük ortağı BBP'nin lideri Destici: Düşük emekli maaşlarının sebebi vatan hainleri
Yayınlanma Tarihi : 05 Ekim 2022 02:13

Cumhur ittifakının küçük ortaklarından olan Büyük Birlik Partisi'nin genel başkanı Mustafa Destici yine şaşırtacak bir çıkış yaptı.

Ankara'da muhtarlarla konuşan Mustafa Destici sosyal medyayı salladı.

Destici açıklamasında “PKK'ya karşı 40 yıldır yürütülen mücadelenin maliyeti de ekonomiyi olumsuz etkiliyor. Eğer bugün emeklimiz düşük maaş alıyorsa, kişi başına milli gelirimiz 20 bin dolarlara çıkmamışsa aynen şehitlerimizin kanının vebali nasıl PKK'lılarda ve onu destekleyen HDP başta olmak üzere siyasi yapılardaysa Türkiye'nin, Türk milletinin ekonomik anlamda zorda kalmasının sebebi de bu vatan hainleridir ve onların destekçileridir." ifadelerine yer verdi.

KUZU KESTİRDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Mustafa Destici'nin daha önce yaptığı bir açıklama da büyük tartışma başlatmıştı.

TV100'de konuşan Mustafa Destici şunları söylemişti.

"Her mesele ekonomik... Ben kasaba gidip 100 liralık et almıyorum. Gidip kuzuyu kestiriyorum ya da toplu bir hayvanı oradan parçalayıp alıyorum. Şimdi buna dikkat ediyorum. Buna herkes dikkat edebilir. Herkes bu imkanı bulamayabilir, bu ayrı mesele..."