Davutoğlu ve Babacan'dan İmamoğlu'na yemek desteği! Büyütülecek bir konu değil

Ekrem İmamoğlu'nun yediği balık tartışma konusu olmaya devam ederken Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'da tartışmaya dahil oldu.

Davutoğlu ve Babacan'dan İmamoğlu'na yemek desteği! Büyütülecek bir konu değil
Yayınlanma Tarihi : 26 Ocak 2022 20:55

Muhalefet kanadında yeni ittifak görüşmeleri sürüyor. Millet ittifakına Deva Partisi ve Gelecek Partisi'de katılacak.

Her iki partinin liderleri ise sık sık bir araya geliyor. AKP'den ayrılarak kendi partilerini kuran Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu bir araya geldi.

Görüşmede gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına yanıt veren her iki siyasetçi Ekrem İmamoğlu ile ilgili tartışmalara da dahil olarak İmamoğlu'na destek çıktılar. 

Konuyla ilgili açıklamasında Davutoğlu, "Herhangi bir dış temsilci ile görüşmesinde bir sorun yoktur. Türkiye açık bir toplum olmak durumundadır. Bunun olağanüstü bir görüşme olarak sunulması doğru değil." ifadelerine yer verdi. 

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise, "Particilik bırakılacak. Yemek vs. hükümetin propagandası olarak görüyorum. Bizim Londra büyükelçimizde gider Londra’da görüşürüz. Bundan daha doğal bir şey yok. Propaganda makinesinin büyütmesi olarak görüyorum." şeklinde konuştu... 

İmamoğlu'nun yediği yemek başta AKP olmak üzere CHP içerisinden de eleştiri almıştı. Halk TV ekranıdna Kadri Gürsel ile İsmail Saymaz eleştirirken Flash TV ekibinden Can Ataklı'da sert sözlerle bu yemek sonrası takınılan tavrı eleştirmişti.