Deniz Baykal'ın Kızı Aslı Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert fatura eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu elektrik faturasını ödemediği için faturası kesilince bir haftalık eylem başlattı. Tepki Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'dan geldi

Deniz Baykal'ın Kızı Aslı Baykal'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert fatura eleştirisi
Yayınlanma Tarihi : 22 Nisan 2022 20:44

Daha önce Ankara'dan İstanbul'a sözde adalet yürüyüşü başlatarak HDP'li isimlerle birlikte yürüyüş başlatan Kemal Kılıçdaroğlu bu kez karanlıkta elektriksiz yaşama eylemi başlattı.

3 AYLIK FATURAYI ÖDEMEDİ

Üç aylık faturasını ödemeyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektriği dün itibariyle yetkililer tarafından kesildi. Sonrasında muhalefet medyası aracılığıyla sözde direniş başlattığını duyuran Kemal Kılıçdaroğlu'na hiç beklenmedik bir tepki geldi.

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal sosyal medya hesabından yayınladığı bir mesajda Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

Aslı Baykal resmi Twitter hesabından yaptığı eleştirisinde "Elektrik faturasını ödeyemeyene sahip çıkmak iktidara gelince elektrik fiyatlarını nasıl indireceğini anlatarak olmalı, sonuç getirmeyecek eylemlerle gündemi değiştirmek iktidara destek oluyor" ifadelerini kullandı.

Aslı Baykal'ın söz konusu paylaşımı Sabah gazetesi dahil olmak üzere çok sayıda iktidara yakın gazete tarafından da haberleştirildi.

HALK TV VE TELE1 GÖRMEZDEN GELDİ

Öte yandan Aslı Baykal tarafından yapılan paylaşım Halk TV, Sözcü, Tele1 gibi muhalif yayın kuruluşları tarafından da görmezden gelindi. Aslı Baykal'ın paylaşımına muhalefet tabanından destek verenler olduğu kadar eleştiren isimler de oldu.

Aslı Baykal'ın söz konusu paylaşımının ekran görüntüsü ise şu şekilde oldu.

.jpg

Aslı Baykal'ın paylaşımının altına bazı eleştiri yorumlarının geldiği de görüldü..