Devlet Bahçeli'den Hain Çıkışı! CHP liderine ağır suçlamalar yöneltip o mitinge sahip çıktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak Trabzon'daki mitingde yaşanan 'HAİN' çıkışıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Devlet Bahçeli'den Hain Çıkışı! CHP liderine ağır suçlamalar yöneltip o mitinge sahip çıktı
Yayınlanma Tarihi : 01 Şubat 2022 22:09

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, CHP lideri Kemal Kılçdaroğlu'nu hedef aldı. Trabzon'da küçük bir çocuğun Kılıçdaroğlu'na hain demesini yorumlayan Devlet Bahçeli söz konusu açıklamasında yine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

Bahçeli ayrıca konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan TELE1 programcısı Sedef Kabaş'ın sözlerini de hatırlatarak CHP'nin o sözlere sahip çıkmasını eleştirdi. İki olay hakkında karşılaştırma yaparak değerlendirmelerde bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli ayrıca TBMM'deki konuşmasında "Bu yavrumuzu bu noktaya getiren nedir?" diyerek CHP liderine çok ağır sözlerle yüklendi. 

İnsanların birbirine göstereceği hoşgörü sınırının aynı şekilde demokrasi ve hürriyetin de sınır hattının belirlenmesini sağlayacağını vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:

Bir televizyon kanalında Sayın Cumhurbaşkanı'na en ağır hakaretleri sıralayan sözde bir gazeteciye sessiz kalanların, Trabzon'da bir çocuğun heyecanla söylediği sözlere ateş püskürmeleri ikiyüzlülüğün deşifresidir. Dikkat buyurunuz, henüz 10 yaşında olan bu çocuğumuz Cumhurbaşkanı'na amca derken, Kılıçdaroğlu'na hain diye seslenmiştir. 203 sözde yazar, çizer, aydın ve gazetecinin bildiri hazırlayıp yayımlamak yerine bu sorunu ele almalarında yarar olacaktır. Bu yavrumuzu bu noktaya getiren nedir? Böylesi bir tercihe zorlayan ve bunu da telaffuz ettiren gelişmeler nelerdir? Şehidimiz Eren Bülbül’ün katilleriyle sarmaş dolaş olanların, ittifak kuranların, yanak yanağa verenlerin, bilahare herkesin, her kesimin geleceğimiz adına bu soruların üstünde kafa yormaları elzemdir."

Kaynak: A.A

Kaynak:Haber Kaynağı