Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e telefon! Peki görüşmenin ayrıntıları neydi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in telefonda görüştükleri ortaya çıktı.

Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e telefon! Peki görüşmenin ayrıntıları neydi?
Yayınlanma Tarihi : 04 Mart 2022 14:51

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan son yazısında flaş bir detayı aktardı. Meral Akşener ile Devlet Bahçeli'nin telefonda görüştüğünü belirtti.

İyi Parti'yi kurmadan önce MHP'de siyaset yapan Meral Akşener, Devlet Bahçeli'ye rakip olmuştu. MHP'de çeşitli engellemelerle karşılan Meral Akşener sonrasında partiden istifa ederek İyi Parti'yi kurmuştu.

Meral Akşener ile Devlet Bahçeli arasındaki görüşme büyük yankı uyandırırken Ahmet Takan görüşmenin detaylarını da aktardı.

Devlet Bahçeli'nin geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanan Meral Akşener'e geçmiş olsun dileklerini iletmek için telefon açtığını aktardı. Ancak bu görüşmede Bahçeli'nin bazı tavsiyeleri de olmuş.

Takan, "Meral Akşener çok sayıda ‘geçmiş olsun’ telefonu aldı. Ama öyle bir isimden telefon  geldi ki Akşener’e, o da çok hayret etti demesem yalan olur. Meral Akşener’i telefonla ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletmek için arayan İYİ Parti liderine MHP’den kopuş sürecinden beri ağır hakaretler yağdıran Devlet Bahçeli’nin ta kendisiydi. Aralarında hiçbir şey yokmuş gibi Devlet Bahçeli en nazik ses tonuyla ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. Sonra, Meral Akşener’e karantina sürecinde dikkat etmesi gereken hususları teker teker sıraladı. Bahçeli, Akşener’e faydası olduğuna inandığı doğal ilaçları söyledi ve kullanmasını tavsiye etti, 'Aman şunlara şunlara mutlaka dikkat et' mahiyetinde uyarıları oldu. Bahçeli,  Akşener’e ısrarla 'ıhlamur iç' dedi." ifadelerini kullandı. 
 
Takan, yazısını şöyle sürdürdü:

Doğrusunu söylemek gerekirse Meral Akşener ve Devlet Bahçeli arasındaki “geçmiş olsun” sohbetinin detaylarını dinleyince aklıma şu soru düştü:

Acaba , MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Kovid’e yakalanmış ve de  daha önceki rahatsızlıklarında olduğu gibi bu da kamuoyundan saklanmış olabilir mi?.. Çünkü, Devlet Bahçeli tecrübeyi konuşturmuş!..

Aldığım bu telefon istihbaratını İYİ Parti kaynaklarından kurcalarken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın karantina sürecinde hiç aksatmadan her gün Meral Akşener’i telefonla arayıp sağlık durumunu sorduğunu öğrendim. Koca, bu yakın ilgisinin sebebini de Akşener’e “Siz iyileşinceye kadar Sağlık Bakanı olarak bana zimmetlisiniz” diyerek esprili bir şekilde izah etmiş.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.