Dilek İmamoğlu'ndan şaşırtan seçim açıklaması

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu Armağan Çağlayan'ın Gör Beni programına katılarak kendisine sorulan soruları içtenlikle cevapladı.

Dilek İmamoğlu'ndan şaşırtan seçim açıklaması
Yayınlanma Tarihi : 23 Ekim 2021 01:33

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi son açıklamalarıyla herkesi şaşkına çevirdi. Açıklamaları uzun süre gündem olacak türden.. 

Halk TV'nin derlemesine göre: Programcı Armağan Çağlayan'ın YouTube'da yayınlanan Gör Beni programına konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu, artık küçük kızının bile siyasetin etkisini hayatın içinde görüp anlatabildiğini dile getirdi. 

Konuyla ilgili açıklamasında Dilek İmamoğlu, kendisinin protokole uygun olmadığını belirtirken eşi Ekrem İmamoğlu'nun 'cumhurbaşkanlığı adaylığı' hakkında da dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"Şimdi yaptığı işe odaklanıyor ama sonrasında ne olur bilmiyorum"


Öte yandan Dilek İmamoğlu, Çağlayan'ın "Ekrem Bey'in cumhurbaşkanı adaylığı evde konuşulan bir şey mi?" sorusuna ise şu cevabı verdi:

"Yok tabii ki... Öyle bir adaylık konusu evde geçmiyo ama ben Ekrem'e görev adamı olarak bakıyorum. Gündemin ya da Türkiye'nin onu nereye götüreceğini bilemem. Kendisi de bilemiyor zaten. O sadece yaptığı işe odaklanıyor. Beylikdüzü'ndeyken de öyleydi, şimdi İstanbul'da da yaptığı işe odaklanıyor. Biz de ona öyle destek veriyoruz"

"Mazbatayı vermeyecekler dedim"


Öte yandan Dilek İmamoğlu, seçim kazanıldığında Ekrem İmamoğlu'na, "seçimin verilmeyeceğini" söylediğini iddia ederek, "Mazbatanın verilmediği dönemde, vermeyecekler, iptal edecekler dedim. Ekrem bile 'Ortada bir gerçek var, böyle bir şey olabilir mi?' dedi. Dedim ki; "Olacak. Keşke yanılsaydım" ifadelerine yer verdi..