Ekonomist Atilla Yeşilada Erken Seçimin Habercisi diyerek tarihi açıkladı

Erken seçim ne zaman olacak merak edilirken beklenmedik açıklama Ekonomist Atilla Yeşilada'dan geldi.

Ekonomist Atilla Yeşilada Erken Seçimin Habercisi diyerek tarihi açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 10 Eylül 2021 19:08

Genelde dolar ve piyasa konusunda açıklamalarıyla gündem olan Atilla Yeşilada bu kez erken seçim açıklamasıyla gündem oldu.

İktidar ortakları seçimin 2023 yılında yapılacağını her fırsatta dile getiriyor olsa da muhalefet baskın bir erken seçim bekliyor.

Piyasalar konusunda uzman olan isimler Ekonomist Atilla Yeşilada ise erken seçim konusunda beklenmedik bir açıklama yaptı.

Gerçek Gündem'in haberine göre: İntegral Forex TV’de İntegral Yatırım Danışmanı Dr. Artunç Kocabalkan’ın yayının konuğu ünlü ekonomist Atilla Yeşilada oldu. 

MERKEZ BANKASI FAİZ İNDİRECEK Mİ?


Artunç Kocabalkan’ın yayınına katılan Yeşilada, Merkez Bankası'nın nasıl bir yol izleyeceğine dikkat çekti. Atilla Yeşilada ''TCMB’nin 23 Eylül’de ne yapacağı gündemimize damgasını vurdu. Bendeniz FÖŞ, TCMB’nin Başkan Erdoğan’ın “ricasıyla” faiz indirim sürecini başlatacağını tekrarladım. Ek olarak, TCMB’den gelecek bir faiz indiriminin erken seçim habercisi olacağını öne sürdüm.'' ifadelerini kullandı.


 
PPK TOPLANTISI 23 EYLÜL'DE


Merkez Bankası, mayıs ayına ilişkin ödemeler dengesi verilerini de 13 Eylül'de açıklayacak Hazine ve Maliye Bakanlığı haziran ayı bütçe gerçekleşmelerini 15 Eylül'de duyuracak. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı 23 Eylül'de gerçekleştirilecek.

İlgili Haberler