Ekrem İmamoğlu havlu attı, adaylık yarışında yok

FOX TV ekranına konuk olan Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

Ekrem İmamoğlu havlu attı, adaylık yarışında yok
Yayınlanma Tarihi : 05 Nisan 2022 14:45

Türkiye tarihi bir seçime doğru adım adım yaklaşırken muhalefetten iktidarı sevindirecek açıklamalar gelmeye devam ediyor. Macaristan'da 6 parti birleşmiş ve iktidara karşı seçimlere blok halinde girmişti. Buna rağmen seçimler kaybedildi.

Türkiye'de de seçimi çantada keklik olarak gören muhalefet temsilcileri Erdoğan karşısında kim aday olursa olsun seçimin kazanılacağını öne sürerek bu yüzden Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday yapmaya çalışıyorlar.

CHP içerisinde sadece Tanju Özcan yüksek sesle Kemal Bey aday olmamalı derken Tunç Soyer ve Muhittin Böcek'ten sonra Ekrem İmamoğlu'da Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan Ekrem İmamoğlu şunları söyledi.

Her CHP'linin adayı kendi partisinin genel başkanıdır. Yani Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Benim de adayım Kemal Kılıçdaroğlu. 6 siyasi parti bir masaya oturmuş ve ülke adına karar verecek. Meşakkatli ve zor bir yol. Tehlikelerle ve virajlarla dolu. Günün sonunda en doğru kararı vermek zorundalar. Bu doğru kararın neferi gibi çalışmak zorundayız. 

ANKETLER NE DİYOR?

Anketlere bakıldığında ise Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu'nun aday olması durumunda AKP'nin kaybetme olasılığı daha yüksek. Kılıçdaroğlu'nun aday olması durumunda ise değil Erdoğan'a fark atmayı Erdoğan'ın çok çok gerisinde kalıyor.