Ekrem İmamoğlu ve Süleyman Soylu Arasında Büyük Polemik! Albüm Göndermesi Yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ekrem İmamoğlu arasında büyük polemik. İmamoğlu hakkındaki iddialara yanıt verdi

Ekrem İmamoğlu ve Süleyman Soylu Arasında Büyük Polemik! Albüm Göndermesi Yaptı
Yayınlanma Tarihi : 01 Mayıs 2022 00:32

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldukça ağır sözlerle Ekrem İmamoğlu'nu hedef almıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'da tartışmayı alevlendirecek bir çıkış yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu sert sözlerle hedef alan Ekrem İmamoğlu gerilimi tırmandıracak ifadeler kullandı.

Sözcü'de yer alan habere göre; Ekrem İmamoğlu, Süleyman Soylu'nun kendisine yönelik ağır sözlerine hukuk hatırlatması yaparak yanıt verdi.

 İmamoğlu, şunları söyledi;

*Her zamanki gibi yine yalan, iftira, hakaret, kendisinin de kabul ettiği gibi kötülük…

*Rahmetli Özkan Sümer, Trabzon'da kulüp başkanı olduktan sonra bir muhalefeti, her zaman gördüğünde Sayın Sümer'e hakaret dolu cümleler edermiş. Yolun karşısından, evinden çıkarken, kulüpten çıkarken bir, iki, üç, dört, beş… Bu hakaretler hep devam etmiş.

*Bir gün rahmetli Sümer dönmüş böyle yanındaki yöneticisine, “Kenan bak. Bu şehirde teknoloji ne kadar gelişti ne kadar büyüdü. Çöp tenekesi bile konuşuyor. Çöp tenekesi…”

“SAYIN BAKAN’IN FOTOĞRAF ALBÜMÜNE BAKSINLAR”

Açıklamasına hukuki haklarını da arayacağını söyleyen İmamoğlu, şu ifadelerini kullandı;

*Eğer bu ülkede suçlu birisi var ise ve suçlu biri olduğunu düşünüyorlarsa, tutuklamışlarsa Sayın Bakan'ın fotoğraf albümüne baksınlar.

*Mutlaka onunla bir fotoğrafı vardır. Ben hukuki haklarımı sonuna kadar arayacağım.

SÜLEYMAN SOYLU NE DEMİŞTİ?

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Ekrem İmamoğlu hakkındaki açıklamaları da belli oldu.

İmamoğlu'nu yüzsüz olmakla suçlayan Soylu şunları söylemişti.

*İstanbullu 3 yıldır yanan, şoförsüz yürüyen araçları; kar altındayken balıkçıda kalkan yiyen, işinden çok tatilde olan beceriksizleri gördü.

*3 yıldır İstanbul'da gevezelikten başka hiçbir iş yapmayan tarihin en kötü belediye başkanı! Devlet de Millet de HDPKK ile koyun koyuna olanı affetmez. Teröristin de ona yataklık yapanın da peşindedir. Teröristi yattığı yatağından da yanından da alırız. Demedi demeyin…

*İBB'ye işe aldığı teröristi, yakalamamızdan şikayetçi yüzsüz! Türk Polis Teşkilatı’na teröristi yakaladığı için iftira atan cahil; sana haber verselerdi de, ortakların HDPKK’ya ispiyonlayıp, teröristi kaçırtsa mıydın?