Ekrem İmamoğlu yarışta bende varım diyor

Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisinin perde arkası.. Sadık Şimşek anlatıyor

Ekrem İmamoğlu yarışta bende varım diyor
Yayınlanma Tarihi : 04 Mayıs 2022 18:46

Ekrem İmamoğlu bayramlaşma kapsamında Karadeniz gezisine çıktı. Rize'de bir miting düzenledi. Bu önceden planlanmış bir şeydi. Sonrasında ise diğer Karadeniz kentlerine gitti. Bu ziyaretler haliyle merak konusu oldu.

Daha önce olmamış bir şey. Bir belediye başkanı bir parti lideri gibi hareket ederek bayramlaşma programına katılıyor. Birileri diyor ki adamın kendi memleketi o yüzden gitti. Ama kendisi İstanbul'u yönetiyor. İstanbul'daki vatandaşlarla bayramlaşması ve belediyede olması gerekmez mi?

Amaç farklı amaç açıktan bende yarışta varım demek. Bu yüzden bazı bakanlarla polemiğe giriyor. Bu yüzden siyasi polemiklerin içerisine giriyor. Son dönemde Mansur Yavaş'ın adı daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın adayımız Mansur Yavaş'tır demesinden sonra halkta da Yavaş'a karşı büyük bir ilgi oluştu. Mansur Yavaş anketlerde de Erdoğan'ı geçen tek isim olarak dikkat çekiyor. Bu durum İmamoğlu'nu harekete geçirdi. Her ne kadar gönlümdeki aday Kemal Kılıçdaroğlu dese de yarışta aslında o da var. Karadeniz gezisiyle ilgili benim söyleyeceklerim bu kadar. Bugün bakmayın ben aday değilim gündemimde yok demesine..

Ha adaylığına karşı mıyım? Elbette değilim. Her zaman diyorum birinci turda olmasa bile ikinci turda Erdoğan karşısında kazanabilecek sadece iki aday var. Biri Mansur Yavaş diğeri de Ekrem İmamoğlu.. Kılıçdaroğlu'nu belki zorlama aday olarak karşımıza çıkarabilirler. Bu dayatmayı yapabilirler. Ama sandıktan Kılıçdaroğlu adı çıkmaz. Bu gerçeği de görmezden gelmemek gerek.. 

SADIK ŞİMŞEK