Ekrem İmamoğlu yine geri vitese taktı! Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremedi

Cumhurbaşkanı adaylığına oynayan Ekrem İmamoğlu yine geri vitese taktı.. Kemal Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremedi

Ekrem İmamoğlu yine geri vitese taktı! Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremedi
Yayınlanma Tarihi : 04 Mayıs 2022 14:58

Rize'de yaptığı miting adeta siyasi bir şova döndü. Ekrem İmamoğlu'nun çevresini saran kişiler seni Cumhurbaşkanı yapacağız şeklinde seslendiler. Yeni Akit gazetesi'de İmamoğlu'nun o gezisine yer veren gazetelerdendi.. 

Bir avuç insana hitap ettiği Karadeniz turuna devam eden Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun restleri karşısında geri adım atmak zorunda kaldı.

Ancak Karadeniz turunda geri vitese takan Ekrem İmamoğlu yine Cumhurbaşkanı adaylığı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu adres gösterdi.

Daha önceki açıklamasında Ekrem İmamoğlu gönlündeki adayın Kılıçdaroğlu olduğunu çok sayıda kez açıklamıştı.

Son Karadeniz gezisinde ise adaylığının gündemde olmadığını belirterek "Genel Başkanla yarış bizim ne haddimize... (Cumhurbaşkanlığı adaylığı) Benim gündemimde yok. Benim gündemimde önümüzdeki seçimlerde değişim var. Buna hepimizin ihtiyacı var" açıklamasında bulundu.

CHP YÖNETİMİ KARŞI ÇIKIYOR

Öte yandan CHP Genel Merkezi hem Mansur Yavaş hem de Ekrem İmamoğlu'nun adaylığına karşı çıkıyor. Mansur Yavaş bu tartışmalara hiç bir şekilde girmezken gelişmeleri uzaktan seyrediyor. Ekrem İmamoğlu ise her fırsatta sahada olduğunu belirterek üstü kapalı adaylığa oynuyor. Ancak Kılıçdaroğlu'ndan rest dolu açıklamalar gelince hemen geri vitese takıyor. Son Karadeniz gezisi de bunun bir örneği oldu...