Ekrem İmamoğlu'na tepkiler dinmiyor! Binlerce takipçi kaybetti

Nagehan Alçı ile poz veren Ekrem İmamoğlu hedefte.. İBB tarafından yapılan savunmaya tepki olarak İmamoğlu destekçileri takipten çıkmaya başladı

Ekrem İmamoğlu'na tepkiler dinmiyor! Binlerce takipçi kaybetti
Yayınlanma Tarihi : 07 Mayıs 2022 02:05

Yandaşları otobüsüne doldurarak Karadeniz gezisine çıkan Ekrem İmamoğlu tepkilerin odağında. İBB tarafından yapılan açıklama da tepkilerin daha da artmasına yol açtı.

Fazıl Say ve Atilla Taş gibi isimlerle Gökhan Özoğuz'da Ekrem İmamoğlu'nu ağır sözlerle eleştirdi. Öyle ki eleştirileri görmezden gelen Ekrem İmamoğlu'na en büyük tepki ise sosyal medya üzerinden geldi.

İBB tarafından yapılan tuhaf açıklamanın ardından Ekrem İmamoğlu binlerce takipçisini kaybetti

T24 tarafından geçilen haberde; Ramazan Bayramı dolayısıyla Karadeniz turuna çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gezisi boyunca yanında yer alan gazetecilerden dolayı sosyal medyadan tepki toplamıştı. İmamoğlu, kişisel hesabında bir günde binlerce takipçi kaybetti.

İmamoğlu'nun Karadeniz gezisi esnasında otobüste paylaştığı fotoğrafta, gazeteciler arasında yer alan Ertuğrul Özkök ve Nagehan Alçı tartışma konusu olmuştu. İmamoğlu'nu desteklediğini söyleyen ancak paylaşılan fotoğrafta yer alan gazetecilerin orada olmasını yanlış bulan kişilerin sayısı giderek arttı.

Atilla Taş, Fazıl Say ve Gökhan Özoğuz'un da aralarında bulunduğu birçok ünlü isim de gezide İmamoğlu'na eşlik eden Nagehan Alçı'ya ve İmamoğlu'na tepki gösterdi.

Yaşanan tepkilerin ardından İBB Sözcüsü, tepkilerin 200-300 kişi arasında gerçekleştiğini söyleyerek daha büyük bir tepki toplanmasına yol açtı. Karadeniz turunu tamamlayarak İstanbul'a dönen İmamoğlu, sosyal medya hesabında yaşadığı takipçi kaybı ile gösterilen tepkilerin somut karşılığını aldı.

Raporlar adlı Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre 7 milyonun üzerinde olan Ekrem İmamoğlu'nun takipçi sayısı il kez azalmaya başladı.