Ekrem İmamoğlu'ndan bomba açıklamalar: "Bana bunu yapmayacaktınız..."

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sunay Akın'ın YouTube kanalında 'İşte O Çocuk' programının konuğu oldu ve bu programda YSK'nın seçim iptaline ilişkin süreç hakkında önemli itiraflarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu'ndan bomba açıklamalar: "Bana bunu yapmayacaktınız..."
Yayınlanma Tarihi : 03 Ocak 2022 18:16

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini Ekrem İmamoğlu büyük bir farkla kazanmıştı. Ancak AKP ve MHP seçimin iptalini istemişti.

YSK tarafından seçim iptal edilmişti. Haziran 2019'da yapılan tekrar seçimlerinde Ekrem İmamoğlu toplam 806 bin  fark atarak seçimi kazanmıştı.

Ekrem İmamoğlu tartışmalara neden olan o dönem hakkında yıllar sonra itiraflarda bulundu. Ekrem İmamoğlu'nun o anları anlatırken duygulandığı da görüldü.

Youtube üzerinden yayın yapan Sunay Akın'ın programına konuk olan Ekrem İmamoğlu bu programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Yurt Gazetesi'nin derlediği habere göre: Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart 2019 seçimleriyle ilgili yıllar sonra yaptığı itiraflar şu şekildeydi.

'BANA BUNU YAPMAYACAKTINIZ'

Seçim iptal olursa ne olur diyen arkadaşlara ‘Fark atarız. Ama ben bunu ülkeme yakıştıramıyorum. Olmamalı' dedim. İptal ettiklerinde Sultanbeyli'de bir iftar sofrasındaydım. Arabaya bindiğimde Allah içimdeki hissi biliyor. Bana bunu yapmayacaktınız. O kadar kararlılık doğurdu bende. 1 saati aşan bir zaman dilimiyle Beylikdüzü'nde Yaşam Vadisi'ne gidip millete duygularımı aktardım.

Bence toplum adına da hem ilk seçimdeki ‘hak yemem ve hakkımı yedirtmem' mesajım, hem o 6 Mayıs'taki topluma her şeyin çok güzel olacağını ifade eden konuşmam çok önemli iki andı diye düşünüyorum. Hem milyonlarca İstanbullunun hem de Türkiye'deki milyonlarca vatandaşın sesi olduğumu düşünüyorum."