Ekrem İmamoğlu'ndan bomba seçim iddiası..

Ekrem İmamoğlu'ndan yuvarlak masa açıklaması..

Ekrem İmamoğlu'ndan bomba seçim iddiası..
Yayınlanma Tarihi : 16 Şubat 2022 19:04

Geçtiğimiz günlerde 6 muhalefet lideri yuvarlak masa etrafında bir araya gelmişti. Bu görüşme siyaset gündeminden düşmüyor. Adı Cumhurbaşkanı adayları arasında geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hürriyet gazetesinden geçtiğimiz günlerde ayrılan Ertuğrul Özkök'e açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu söz konusu röportajda 6 siyasi partinin genel başkanına seslenerek  'AKP’nin seçim kazanma ihtimali yok, altılı masa bozulmamalı' uyarısında bulundu.

İmamoğlu söz konusu açıklamasında “Her hafta anket yaptırıyoruz. Hep halkın içindeyiz. Anadolu’dan gelen haberlere bakıyoruz. Kesinlikle söylüyorum; AKP’nin bu seçimi kazanma ihtimali yok. Bu altı partinin ittifakı dağılmazsa, çok büyük bir yanlışlık yapılmazsa, sağlam bir zemin üzerinde yoluna devam ederse, bu seçimin şimdiden galibi Millet İttifakı'dır. Türkiye kesinlikle güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmeli. Anketler halkın da isteğinin bu doğrultuda olduğu gösteriyor.” ifadelerine yer verdi..

SOKAĞA BAKIN DİYOR

Öte yandan Ekrem İmamoğlu'nun bu uyarısı muhalefet liderlerine sokak uyarısı olarak yorumlandı. Sokaktaki seçmenin büyük bir bölümü Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu'nun adaylığına onay verirken muhalefetin Kılıçdaroğlu yada başka bir ismi aday göstermesi durumunda seçimin zora gireceğini düşünüyor. Anket ve sokak vurgusu yapan İmamoğlu'nun muhalefete böylelikle açıktan uyarı yaptığı ve bu seçimin şansa bırakılmaması gerektiğine dikkat çektiği ifade ediliyor.

Yazının devamı SOL'DA