Ekrem İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye! Rakip olarak gösteriliyorlardı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı ve AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sürpriz hediye

Ekrem İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye! Rakip olarak gösteriliyorlardı
Yayınlanma Tarihi : 02 Aralık 2022 21:29

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iki kez AK PARTİ'ye karşın kazanan CHP'li Ekrem İmamoğlu bilindiği gibi son dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rakipleri arasında yer alıyor. Her ne kadar CHP Genel Merkezi aday Belediye başkanlarından olmayacak şeklinde değerlendirmeler yapsa da toplumda hem Mansur Yavaş hem de Ekrem İmamoğlu'nun adaylığını isteyenlerin sayısı epey fazla. Erdoğan'a İmamoğlu rakip olacak mı olmayacak mı bilinmez ama bugün İmamoğlu dikkat çeken bir haberle gündeme geldi. O iddia üstelik muhalefete yakın bir haber sitesinde yayınlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Haliç kıyısında yaptıracağı müzeye bir hediye vereceği iddia edildi.

Odatv'den Hürrem Elmasçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Haliç kıyısında kendine ait müze yapmak için çalışmalar başlattığını aktardı.

Elmasçı müzeye ilk hediyenin İmamoğlu tarafından verileceğini yazarken, "Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kullandığı makam aracını Ekrem İmamoğlu tamir ettirdi, yeniletti. Sanırım bu araç Mercedes idi. Kulağıma gelen fısıltılara göre İmamoğlu bu aracı sürpriz yaparak Erdoğan'a hediye etmek istiyor" ifadesini kullandı.