Ekrem İmamoğlu'nun 'Nagehan Alçı' fotoğrafı sonrası CHP'de flaş istifa

Ekrem İmamoğlu'nun Nagehan Alçı ile olan fotoğrafı CHP tabanında büyük gerilime yol açtı. Trabzon'da ise beklenmedik bir istifa gerçekleşti

Ekrem İmamoğlu'nun 'Nagehan Alçı' fotoğrafı sonrası CHP'de flaş istifa
Yayınlanma Tarihi : 07 Mayıs 2022 23:56

Ekrem İmamoğlu, Karadeniz gezisine yandaş gazetecileri de yanına alarak gidince ortalık karıştı. CHP tabanından gelen tepkilere Ekrem İmamoğlu oldukça ağır sözlerle yanıt verdi. O sözlere de tepkiler artarak devam edince Ekrem İmamoğlu, özür dilemek zorunda kaldı.

Özellikle CHP'nin Ulusalcı tabanında tepkiye yol açan o sözlerin ardından İmamoğlu'na parti içinden de eleştiriler gelmeye başladı.

Cumhuriyet gazetesi tarafından paylaşılan bir haberde; CHP Gençlik Kolları Başkanlarından Mete Duringa'nın istifa ettiği belirtildi.

İddialara göre Mete Duringa, Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdiği için CHP tarafından istifası istendi.

SÖZDE DEMOKRASİ VAR!

CHP'de sözde demokrasi var. Genel Başkan Kılıçdaroğlu dahil CHP yöneticilerini eleştirenler anında ya görevden alınıyor yada istifa ettiriliyor.

Bunun son örneği Trabzon'da gerçekleşti.

Kurultaya tek adam olarak giren Kemal Kılıçdaroğlu'nun yönetimindeki CHP'de beklenmedik gelişmeler yaşanıyor. 

Yıllarca iktidarın politikalarını destekleyen ve özellikle Balyoz, Ergenekon gibi 'kumpas' davalarının medyadaki önde gelen savunucuları arasında yer alan Alçı'yı İmamoğlu’nun otobüsünde görenler sosyal medya platformlarında eleştirilerde bulunmuştu.

Nagehan Alçı'nın fotoğraf karesi içinde yer almasını eleştirilirken, bazı CHP'li isimler de bu duruma tepkisini göstererek İmamoğlu'nu eleştirmişti.

FOTOĞRAF AÇIKLAMASINA TEPKİ GÖSTERDİ


Bu kişiler arasında yer alan CHP Trabzon İl Gençlik Kolları Yöneticisi Mete Duringa, söz konusu fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak, "Bu fotoğrafa yapılan açıklama Ekrem İmamoğlu destekçilerini enayi yerine koymaktan başka bir şey değil. Nagehan Alçı gibi geçmişi karanlık şahısların size karşı söylemleriyle mücadele ederken hapsedilen insanlar var bu ülkede" ifadelerini kullandı.

115649701-mm.jpg

GÖREVİ BIRAKTI: 'CHP İSTİFASINI İSTEDİ' İDDİASI


Söz konusu paylaşım sonrası partisi tarafından arandığını söyleyen Mete Duringa, istifasının istendiğini anlattı.

Duringa daha sonra partisinden istifa etiğine dair e- Devlet belgesini sosyal medya hesabından paylaşarak partisinden istifa ettiğini açıkladı. 

115726981-yyy.jpg

Kaynak: CUMHURİYET