Erdoğan seçime hazırlanıyor! 2 isimden biri aday olursa erken seçim ilan edecek

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhalefetin cumhurbaşkanı adayına göre seçim tarihini öne çekebileceği öne sürüldü..

Erdoğan seçime hazırlanıyor! 2 isimden biri aday olursa erken seçim ilan edecek
Yayınlanma Tarihi : 24 Eylül 2022 14:06

Muhalefetin Kemal Kılıçdaroğlu konusunda uzlaşmaya yakın olduğu görülüyor. Halk TV ve TELE1 medyası Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a fark atarak seçimi kazanacağını iddia etmeye başladı. Erken zafer havasına karşın uyarılar ise peş peşe gelmeye devam ediyor.

Murat Yetkin'in ardından bir uyarı da gazeteci Fehmi Koru'dan geldi. Murat Yetkin, muhalefeti Macaristan üzerinden uyarmış ve Erdoğan'ı hafife almanın maliyeti ağır olacak yorumunda bulunmuştu.

Ulusalpost.com haber muhabirlerinin edindiği bilgiye göre Fehmi Koru'nun yorumu ise çok daha dikkat çekici oldu.

ERDOĞAN HER AN ERKEN SEÇİM İLAN EDEBİLİR

Gazeteci Fehmi Koru, "Kemal Kılıçdaroğlu veya Mansur Yavaş’ın adaylığı seçim tarihini erkene çeker" başlıklı yazısında  AKP'nin muhalefetin adayına göre erken seçime gidebileceğini ifade etti.

"Karşısında kimi -doğrusu kimleri- aday olarak görmek ister Tayyip Erdoğan? Tercih edeceği aday isimlerini de yine kişisel akıl yürütmeme dayanarak paylaşabilirim: Kemal Kılıçdaroğlu veya Mansur Yavaş… Tayyip Erdoğan’ın, Millet İttifakı tarafından hangisi aday gösterilirse gösterilsin, bu iki ismin, fazla zorlanmadan yenebileceğini düşüneceği adaylar olduğunu sanıyorum" diyen Koru, "İster CHP ileri gelenlerinin arzusu olan Kemal Kılıçdaroğlu veya isterse İYİ Partililer ve özellikle Meral Akşener’in son anda öne süreceğini düşündüğüm isim olan Mansur Yavaş aday ilan edilsin, Tayyip Erdoğan fazla vakit geçirilmeden seçime gitmek isteyebilecektir" dedi.