Erdoğan seçimi kaybederse olacakları açıkladı

Avrasya Araştırmanın sahibi Kemal Özkiraz ülke gündemine ilişkin değerlendirmede bulundu. Erdoğan'ın seçimi kaybetmesi durumunda olacakları açıkladı.

Erdoğan seçimi kaybederse olacakları açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 11 Şubat 2022 22:32

Erdoğan'ın seçimi kaybetmesi durumunda , İstanbul'da yaşanan durumun benzeri olup olmayacağı merak ediliyor.

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Kemal Özkiraz dikkat çeken bir iddiada bulundu. Youtube üzerinden sorulara yanıt veren Kemal Özkiraz'a bir takipçisi tarafından sorulan soruya yanıt verdi. 

Özkiraz, bir takipçisinin ''AKP seçimi kaybederse tekrar edilip, iptal edilir'' yorumu üzerine  Özkiraz ''Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimini kaybederse seçimler iptal edilmeyecek değerlendirmesinde bulunarak şunları dile getirdi. 

kapak-140752.jpg

İstanbul seçimleri ile karıştırılmaması lazım, çünkü YSK İstanbul seçimlerini iptal edilmezse baskı ile karşı karşıya kalacağını biliyordu. Ancak Erdoğan seçimi kaybederse, artık kimse seçimleri iptal ettiremez'' ifadelerini kullandı.

Oysa bir çok siyasi yorumcu seçimin İstanbul seçimlerinde olduğu gibi küçük bir farkla değil en az 5 puan farkla kazanılması durumunda AKP'nin itiraz etmeyeceğini dile getiriyor. Bu yüzden muhalefetin daha çok çalışıp fark atacak bir adayla yarışa katılması gerektiğini dile getiriyor. O ismin de Kılıçdaroğlu olmadığını muhalefet aslında çokta iyi biliyor..