Erdoğan'a 14 yıl daha cumhurbaşkanlığı yapabilme imkanı verildi

AKP'li Muhammed Emin Akbaşoğlu, Erdoğan'a cumhurbaşkanlığı için 14 yıl daha yetki verileceğini duyurdu.

Erdoğan'a 14 yıl daha cumhurbaşkanlığı yapabilme imkanı verildi
Yayınlanma Tarihi : 14 Ocak 2022 14:51

Muhalefet yapılacak seçimlerde Erdoğan'ın tekrar aday olamayacağını öne sürerken AKP'den bomba etkisi yaratacak bir açıklama geldi. Muhalefetin iddialarının doğru olmadığı belirtilirken Erdoğan'ın tekrar aday olabileceği açıklandı.

TBMM'de konuyla ilgili olarak basın toplantısı düzenleyen AKP Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, Erdoğan'ın ikinci kez aday olmamasının zemininin hazırlandığını belirtti. 

Akbaşoğlu konuyla ilgili açıklamasında , "Anayasa Komisyonu üyesi olarak yeni anayasa değişikliğine ilişkin 2016-2017 yıllarında en başından sonuna kadar içinde bulundum. Hiçbir muhalefet temsilcisi, cumhurbaşkanının ikinci kez aday olamayacağına dair hiçbir şey söylemedi. Anayasa değişikliği çalışmaları esnasında tüm muhalafet temsilcilerinin 'Getirdiğiniz değişiklik teklifiyle mevcut cumhurbaşkanı dahil olmak üzere adaya olabilecek bütün cumhurbaşkanlarına yeni sistemde teorik olarak 14 yıl cumhurbaşkanlığı yapabilme imkanı getiriyorsunuz' dediler. Bu beyanlar açık ve seçik olarak tutanaklarda ortadadır" ifadelerine yer verdi. 

SELÇUK ÖZDAĞ'A SORUŞTURMA

Öte yandan Erdoğan'ın tekrar aday olamayacağını öne sürerek YSK üyelerine skandal açıklamalarla yüklenen Gelecek Partisi Genel Başkan yardımcısı Selçuk Özdağ hakkında da bir soruşturma başlatıldı.