Erdoğan'dan İyi Parti ve CHP'ye Kılıçdaroğlu'nu ilk sıraya taşıyacak öneri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun parlamenter sistemdeki oturma düzeni açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP'ye en çok yenilen partiye göre oturma tavsiyesinde bulundu.

Erdoğan'dan İyi Parti ve CHP'ye Kılıçdaroğlu'nu ilk sıraya taşıyacak öneri
Yayınlanma Tarihi : 30 Ocak 2022 22:49

Geçtiğimiz gün Giresun'da temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan burada muhalefeti sert sözlerle eleştirmişti. Erdoğan burada yaptığı değerlendirmelerde muhalefetin ortak fikir üretemeyen tutumunu sert sözlerle eleştirmişti.

Millet İttifakı kurucu liderlerinden  Kemal Kılıçdaroğlu'nun parlamenter sistemle birlikte partilerin alfabetik sırayla oturabileceği açıklaması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'en çok kaybeden parti' göndermesi yaparak Millet İttifakı partileriyle dalga geçti.

Giresun'da yaptığı konuşmada muhalefetin boy sırasına göre mi yoksa yaş sırasına göre mi oturacağına bir türlü karar veremediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı ifadeleri sosyal medya hesabı twitter üzerinden mesaj paylaşarak tekrarladı.

Erdoğan'ın mesajı kısa sürede milyonlarca kişi tarafından paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan twitter üzerinden yayınlamış olduğu mesajda "Boy sırasına göre mi yaş sırasına göre mi yoksa ''AK Parti karşısında kim daha fazla seçim kaybetmiş'' ona göre mi masaya oturacaklarına bir türlü karar veremiyorlar. Ne millete hizmet etmek gibi niyetleri var ne memlekete eser kazandırmak gibi hedefleri var."  ifadelerine yer verdi.

İşte Erdoğan'ın o mesajı

erdogan-6810.jpg

EN ÇOK KAYBEDEN KILIÇDAROĞLU

Öte yandan mevcut siyasi liderler arasında Erdoğan'a ve AKP'ye karşın en çok kaybedenler arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk sırada yer alıyor.

AKP karşısında en çok kaybedenlere göre sıralama yapılacak olursa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu söz konusu masada ilk sıraya yerleşebiliyor.