Erdoğan'dan Kabine Revizyonu Açıklaması! Değişmesi Muhtemelen Bakanlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrası kameralar karşısına geçti. Adalet Bakanlığı'nda yapılan görev değişikliğe değindi ve yeni değişikliklerin yapılacağının da sinyalini verdi.

Erdoğan'dan Kabine Revizyonu Açıklaması! Değişmesi Muhtemelen Bakanlar
Yayınlanma Tarihi : 31 Ocak 2022 19:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanlığında yaşanan değişiklikle ilgili açıklamalarda bulundu.

Has Parti'den ayrılarak Numan Kurtulmuş ile birlikte AKP'ye katılan sonrasında da Adalet Bakanlığı görevine getirilen Abdülhamit Gül istifa ederek yerine Bekir Bozdağ atanmıştı.

Bu durum acaba başka bakanlarda değişecek mi tartışmasına yol açarken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da görevden alınacağı iddiaları gündemden düşmüyor.

Fahrettin  Koca ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı'nda da bir değişim bekleniyor.

Bu değişiklikler ne zaman olacak  bilinmiyor ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabinede revizyon olabileceğine yönelik üstü kapalı bir mesaj geldi.

Kabine toplantısı sonrasında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında ''Sözlerimin hemen başında Kabinemize yeniden katılan Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ'a tekrar hoşgeldiniz diyorum. Bakanlık vazifesinden affını isteyen Abdulhamit kardeşimize sukünetle yürüttüğü hizmetler için aynı şekilde teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde Kabine üyeleri Cumhurbaşkanı tarafından belirleniyor. Değişen şartlara göre Kabine'de revizyona gitmemiz doğal bir durum. Bundan sonra da gerektiğinde yeni değişiklikler yapabiliriz. Milletimizin ülkeyi yönetme sorumluluğu verdiği 2002 Kasım'ından bu yana hayata geçirdiğimiz eser ve hizmetlere de katkısı olan herkese teşekkür ediyorum'' ifadelerine yer verdi.