Erdoğan'dan Muhalefete Macaristan Üzerinden Meydan Okuma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu seçim öylesine önemlidir ki, normal şartlarda sokakta rastlaşsalar selam vermeyecek olanları aynı masa etrafında...

Erdoğan'dan Muhalefete Macaristan Üzerinden Meydan Okuma
Yayınlanma Tarihi : 06 Nisan 2022 22:00

Macaristan'da altı muhalefet partisi bir araya geldi ve mevcut iktidara karşı birlik oldular. Ancak seçimi kazanamadılar. Öyle ki bu altı muhalefet partisi seçimi kesin kazanabileceklerini düşünüyordu. Benzer bir durum da Türkiye'de yapılıyor. Bu özgüvenle Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday göstermeye çalışan muhalefet seçimi kazanacağını hayal ediyor. Öyle ki Eren Erdem ve Merdan Yanardağ gibi isimler de sürekli bu algıyı aşılamaya çalışıyor.

ERDOĞAN'DAN AĞIR SÖZLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'deki altı muhalefet partisini Macaristan'daki altı partiye benzeterek oldukça sert açıklamalarda bulundu. AKP Genel Merkezinde AKP'li vekillerle bir araya gelen Erdoğan toplantıda muhalefete yüklendi. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu seçim öylesine önemlidir ki, normal şartlarda sokakta rastlaşsalar selam vermeyecek olanları aynı masa etrafında bir araya getirebilmiştir. Altılı, aynısı Macaristan'da da oldu, orada da altılı çıktı. Bunların koordinatörlerinin kimler olduğunu biliyorsunuz. Aynı odak Macaristan'da da koordinatör oldu. Aynı hesap burada da devam ediyor" dedi.

Altılı, aynısı Macaristan'da da oldu, orada da altılı çıktı. Bunların koordinatörlerinin kimler olduğunu biliyorsunuz. Aynı odak Macaristan'da da koordinatör oldu. Aynı hesap burada da devam ediyor.

Bunlara karşı çok gayret edip gereken dersi de kalan süre içinde mahalle mahalle dolaşmak suretiyle 2023 Haziran'ını Cumhur İttifakı olarak gerçekleştirmemiz lazım. Ortada üzerinde uzlaştıkları bir program yok, cumhurbaşkanı adayı yok, kalkınma projesi yok, demokrasi adımı da yok. Program diye ortaya çıkardıkları metin yurt dışında hazırlanıp ellerine tutuşturulmuş bir rapordan ibarettir. Cumhurbaşkanı adaylığı meselesinde dışarıya karşı renk vermeseler de arka planla saç saça, baş başa bir kavga yaşandığı anlaşılıyor. Kalkınma adına tek söyledikleri, bizim 20 yılda yaptıklarımızı imha edecekleridir. Bu millet bunlara bu fırsatı vermeyecek.

KAYNAK: İHA

Kaynak:Haber Kaynağı