Erdoğan'ın Canan Kaftancıoğlu'na açtığı 500 Bin TL'lik Dava reddedildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları aracılığıyla CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na açtığı 500 bin TL'lik tazminat davası reddedildi.

Erdoğan'ın Canan Kaftancıoğlu'na açtığı 500 Bin TL'lik Dava reddedildi.
Yayınlanma Tarihi : 03 Şubat 2022 20:54

Canan Kaftancıoğlu ile Mahkemelik olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mahkemeden kötü haber geldi. Kaftancıoğlu'ndan Erdoğan tam 500 Bin TL tazminat talep ediyordu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Ocak 2021 tarihinde yaptığı bir açıklamasında, CHP İstanbul İl Başkan Canan Kaftancıoğlu için, ‘DHKP-C militanı’ ifadesini kullanmıştı.

KAFTANCIOĞLU'NUN YANITI OLAY YARATMIŞTI

Canan Kaftancıoğlu ise Erdoğan’ın kullandığı bu ifade üzerine yazılı açıklama yapmış, söz konusu açıklamada, Erdoğan için, ‘Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat’ ifadesini kullanmıştı.

ERDOĞAN DAVA AÇTI

Erdoğan, daha sonra Kaftancıoğlu’nu hakkında, kişilik haklarını zedelediği gerekçesiyle 500 bin TL’lik tazminat davası açmıştı.

DAVA KABUL EDİLMEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kaftancıoğlu arasındaki tartışma yargıya taşınmış ve yargının vereceği karar büyük merak konusu olmuştu. Merakla beklenen davayla ilgili karar çıktı.

Sözcü'den Fahrettin Öztürk'ün haberine göre, bugün, İstanbul 10. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen dava, mahkemece reddedildi.

İTİRAZ EDİLEBİLİR

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları aracılığıyla söz konusu karara itiraz edebileceği konuşuluyor.