Erken seçimin tarihi AKP'den sızdı tarih muhalefeti şok etti

İktidarın ne zaman erken seçim kararı alacağı merak konusu olurken Hürriyet'te dikkat çeken bir haber yayınlandı

Erken seçimin tarihi AKP'den sızdı tarih muhalefeti şok etti
Yayınlanma Tarihi : 22 Haziran 2022 17:28

Muhalefet hemen hemen her gün erken seçim çağrısında bulunuyor. İktidar ise seçimin 2023 Haziran ayında yapılacağını öne sürüyor. Haziran ayında seçimlerin zamanında yapılması durumunda Erdoğan'ın aday olamayacağını öne süren muhalefet bu yüzden seçimin daha erken yapılması gerektiğini belirtiyor.

Doğan grubundan Demirören grubuna geçtikten sonra iktidara yakın bir çizgide yayın yapan Hürriyet gazetesinde Nuray Babacan imzalı bir haber yayınlandı.

Yayınlanan haberde erken seçim tarihine de yer verildi.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre; siyasi kulislerde, bir süreden beri genel seçimlerin öne alınmasına ilişkin öneriler konuşuluyor. 

Çok sayıda faktörün ele alınarak 2023 Haziran seçimlerinin aynı yılın mayıs ayına çekilmesi görüşü oluştu. Bu konuda henüz kesin karar verilmezken, bu seçeneğin ağırlık kazandığı öne sürülüyor.

5 haftalık öne çekme konusunda, haziran ayını boyunca devam edecek sınavlara dikkat çekiliyor. 

Bir diğer neden de Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu olarak gösteriliyor. 18 Haziran'da yapılacak seçimin ikinci tura kalması durumunda 2 Temmuz'da yapılacağına, tatile gidilen ve üreticinin tarlada yoğun olduğu döneme denk geleceği belirtiliyor.