Ersan Şen neden Kılıçdaroğlu'na oy vermediğini açıkladı

Ersan Şen'den CHP liderine çok ağır eleştiriler. Sözcü TV'de konuşan Ersan Şen adeta ateş püskürdü

Ersan Şen neden Kılıçdaroğlu'na oy vermediğini açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 16 Mayıs 2023 09:54

 Ersan Şen Yedili Masa'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiri yağmuruna tuttu. Muhalefetin yaşadığı hezimetin sebeplerini sıralayan Şen, "Siz milliyetçilerden zırnık oy alamazsınız. Ben vermedi, ikna edemedin beni kardeşim." şeklinde konuştu. Kılıçdaroğlu'nun mağlubiyetine şaşırmadığını açıklayan Şen, "Bugün masaya yumruğunu vuruyor, 'ben buradayım kaçmadım' diyor. Ama iki hafta sonra sonuç olumsuz olursa kaçacaksın, bunun bedelini ödeyeceksin" dedi.

Sözcü TV'ye açıklamalarda bulunan Ersan Şen, "Muhalefete destek verdiğini söyleyen Kandil'den, HDP'den bir takım acayip açıklamalar yapıldı. ABD'de yaşayan (Cevheri Güven) isimlerin hesaplarından yoğun destekler verildi. Muharrem İnce'nin başına gelene bakın." şeklinde konuştu.Yedili Masa'nın milliyetçi kesimden oy alamayacağını söyleyen Şen, "Siz milliyetçilerden zırnık oy alamazsınız. Ben vermedim. İkna edemedin beni kardeşim, bitti sınıfta kaldın. Sen benden oy alamazsan kimden oy alacaksın?" dedi.

Bedelini ödeyeceksin tepkisi

Şen, CHP'nin meclisteki hezimetine şaşırdığını belirtirken Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu'nun mağlubiyetini ise beklediğini ifade etti. Şen, "Cumhurbaşkanlığında (Kılıçdaroğlu'na) ben şans tanımıyordum. Bunu kokudan o kadar diyebiliyorduk. Muhalefette linç kültürü var." ifadelerini kullandı. Önceki açıklamaları için 'muhalefete muhalefetlik yapıyorsun' şeklinde yorumlar aldığını belirten Şen, Kılıçdaroğlu'na yaşadığı mağlubiyetin bedelini ödeyeceksin dedi. Şen, "Kılıçdaroğlu bugün masaya yumruğunu vuruyor, 'ben buradayım kaçmadım' diyor. Ama iki hafta sonra sonuç olumsuz olursa kaçacaksın, başka sonuç yok. Bunun bedelini ödeyeceksin" şeklinde konuştu.