Eski CHP'li vekil 6'lı masayı sert sözlerle hedef aldı

İyi Parti, Deva Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve CHP'nin yer aldığı altılı masaya görülmemiş tepki. CHP eski Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, 6'lı masayı sert sözlerle hedef aldı.

Eski CHP'li vekil 6'lı masayı sert sözlerle hedef aldı
Yayınlanma Tarihi : 18 Mart 2022 20:56

CHP tarafından kurulan altılı masaya parti içerisinden tepkiler artarak devam ediyor. Partinin Ulusalcı kanadı özellikle Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'ndan çok rahatsız. Bu durum parti içerisinde dile getirilirken bazı CHP'li eski milletvekilleri ise sosyal medyadan yüksek sesle tepkilerini dile getiriyorlar.

CHP eski Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Abdullah Gül'ün fotoğraflarını paylaşarak "Beraber geldiler beraber gidecekler, başka bir yolunun olmadığını da her gün görüyoruz" paylaşımını yaptı.

odatv-image-65-92d922ae69424a.png

KILIÇDAROĞLU MASAYI KURMUŞTU


Oda TV'nin derlemesine göre; CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Altı muhalefet partisi liderini Ankara Ahlatlıbel'de düzenlediği yemekte toplamıştı.  

CHP, Demokrat Parti, DEVA Partisi, Gelecek Parti, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin bir araya gelerek uzun süredir üzerinde çalıştığı ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni’ bugün Ankara Bilkent Otel’de bulunan Sakarya Salonu’nda açıklanmıştı.

DEVA İTTİFAK'A KATILMAYABİLİR

Öte yandan kulislerde dolaşan iddialara göre yeni seçim sistemi nedeniyle altılı ittifakın hayal olabileceği konuşuluyor. Deva Partisi'nin ittifaka sıcak bakmadığı kendi kimliğiyle seçime girmek istediği öne sürülüyor. Daha önce Meral Akşener yapmış olduğu açıklamada Millet İttifakının seçimlere altı parti olarak girebileceğini belirtmişti. Ancak AKP ve MHP tarafından yapılan son değişiklik ittifakları oldukça zora sokarken küçük partiler büyük yara alacak görünüyor. Sistemden en şanslı çıkacak partiler ise AKP, CHP VE HDP olacak..