Fatih Altaylı AKP'nin Ekrem İmamoğlu planını deşifre etti

İstanbul ikiye bölünecek ve Ekrem İmamoğlu'nun yetkileri elinden alınacak. Fatih Altaylı'nın iddialarından bazı başlıklar

Fatih Altaylı AKP'nin Ekrem İmamoğlu planını deşifre etti
Yayınlanma Tarihi : 27 Ocak 2022 15:52

Habertürk yazarı Fatih Altaylı yazmış olduğu köşe yazısında Ekrem İmamoğlu'na yönelik baskıların artacağını öne sürerek İstanbul'un ikiye bölüneceğini ve Ekrem İmamoğlu'nun yetkilerinin elinden alınarak merkeze devredileceğini öne sürdü.

AKP döneminde de İstanbul'da afetler yaşandığını belirten Fatih Altaylı dikkat çeken bir yazı yazdı..

İşte Fatih Altaylı'nın yazısından ilgili bölümler.

“Sonuç olarak yaşadığım kentin belediye başkanını engelleme ve iş yaptırmama çabalarını kendime yapılmış bir engelleme ve benim yaşam kalitemi düşürmeye yönelik bir çaba olarak görüyorum.

Ve şunu da hissediyorum ki, “kar bahanesi” ile İmamoğlu’na yönelik baskılar da artacak.

Sanki İstanbul’u ikiye bölmek, İstanbul’da yerel yönetimin bazı yetkilerini merkezi yönetime bağlamak gibi bir girişim olacakmış gibime geliyor.


Zannedersin ki, AK Partili belediye başkanları tarafından yöneltildiği zamanlarda ya da öncesinde İstanbul’da hiç afet yaşanmadı.

Karda yolda kalmayı bırak, yağmurlarda oluşan sellerde İstanbul’un göbeğindeki otoparklarda TIR şoförleri öldü, tekstil işçisi 9 kadın işyerinin önünde minibüs içinde boğularak can verdi. Toplamda 26 kişi kentin içinde selden can verdi.

Sene milattan önce falan değil, 2009’du.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.