Fatih Altaylı Duyurmuştu: İstifa eden en tepedeki isim hakkında bomba iddia

Fatih Altaylı'nın "Tepe'deki kaynaklardan teyit ettirdim." diyerek istifayı duyurmuştu. MG TV'de Manşet Masası programında o ismin kim olduğu açıklandı.

Fatih Altaylı Duyurmuştu: İstifa eden en tepedeki isim hakkında bomba iddia
Yayınlanma Tarihi : 19 Ocak 2022 15:35

Fatih Altaylı tarafından yazılan yazı dün ülke gündemine oturmuştu. Fatih Altaylı yazısında çok önemli bir kurumun başındaki ismin istifa edeceğini öne sürmüştü. 

Fatih Altaylı'nın bu yazısıyla ilgili Milli Gazete bomba etkisi yaratacak bir iddia ortaya attı. Milli gazete internet sitesinde yayınlanan haberde şu ifadelere yer veriliyor. 

Fatih Altaylı'nın "Tepe'deki kaynaklardan teyit ettirdim." diyerek istifa haberini dünkü köşe yazısında duyurmuştu. MG TV'de yayınlanan Adnan Öksüz ile Ercan Özcan'ın sunduğu Manşet Masası programında o isim açıklandı.

MERKEZ BANKASI BAŞKANI YİNE DEĞİŞECEK İDDİASI


MG TV'deki Manşet Masası programında Fatih Altaylı'nın tarifine uyan ve kulislerde konuşulan ismin Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun olduğu belirtildi.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun göreve atanmadan önce Yeni Şafak gazetesinde Merkez Bankası'na eleştiriler yönelttiğini belirten Ercan Özcan, "Gel sen yap dediler herhalde. Bir önceki Merkez Bankası görevden alındı ve Şahap Kavcıoğlu göreve getirildi. Dolar, Kavcıoğlu'nun göreve geldiğinde 8 liranın altındaydı bugün nerdeyse iki katına geldi. Enflasyon rakamları zaten konuşmaya gerek yok. Herşey aldı başını gitti." dedi.

Özcan programda Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun istifasını Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye verdiğini açıklayarak şu ifadeleri kullandı:

"Nebati'nin Kavcıoğlu'nun istifasını çekmecesine attığı ve şimdilik istifanın dondurulduğu söyleniyor."