Fatih Altaylı'dan CHP'yi karıştıran Yılmaz Büyükerşen iddiası!

Gazeteci Fatih Altaylı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in adaylığıyla ilgili CHP içinde konuşulan bazı iddiaları paylaştı. İddiaya göre CHP'de bazı isimler Büyükerşen aday olsun istemiyor.

Fatih Altaylı'dan CHP'yi karıştıran Yılmaz Büyükerşen iddiası!
Yayınlanma Tarihi : 14 Eylül 2023 15:26

Gazeteci Fatih Altaylı, Eskişehir Büükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in adaylığıyla ilgili CHP içinde konuşulan bazı iddiaları gündeme getirdi. Altaylı, "İki kişiyi aday yapmak istemediklerini biliyorum. Bir tanesi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen diğeri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu" ifadesini kullandı.
Altaylı, şunları söyledi:


“Kemal Kılıçdaroğlu hepimizi aptal yerine koymaya devam ediyor. Kendisine güveniyorsa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olsun. Çünkü Ekrem İmamoğlu’nu aday yapmamak için 40 takla atıyorlar. İki kişiyi aday yapmak istemediklerini biliyorum. Bir tanesi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen diğeri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu. Çok uzun zamandır Eskişehir’de çok kıymetli hizmetler yapan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanını aday yapmayacaklar. Ben bunu biliyorum. Yok yaşı var diyecek. Yok başka bir şey diyecek. Parti içerisinde bunların konuşulduğunu duyuyoruz.”

Etiketler :