Fatih Erbakan'dan AKP'ye dolar tepkisi! "Dış güçler" masalları doları düşürmez

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, AKP'ye yönelik sert eleştirilere devam ediyor. Son eleştirisi dolar kuruyla ilgili oldu.

Fatih Erbakan'dan AKP'ye dolar tepkisi!  "Dış güçler" masalları doları düşürmez
Yayınlanma Tarihi : 14 Mart 2022 00:24

Fatih Erbakan gündem olacak açıklamalar yapmaya devam ediyor. Son sözleri AKP'de büyük rahatsızlık yaratacak türden oldu..

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Bursa İl Başkanlığı 2'nci Olağan Kongresine katılmak üzere geldiği Bursa'da önemli açıklamalarda bulundu. Hükümeti sert sözlerle eleştiren Fatih Erbakan dolar kurundaki yükselişle ilgili çarpıcı bir soru sordu.  Fatih Erbakan tarafından yapılan o açıklamalar salonu dolduran Yeniden Refah Partililerden yoğun alkış aldı. İşte Fatih Erbakan'ın gündeme damga vuran dolar eleştirisinden ilgili bölüm..

" "Dış güçler" masalları, dolar kurunun düşürülmesini nasıl sağlayabilir?"

Hükümetin tarım, üretim, sanayi gibi alanlarda vatandaşa yeterli desteği vermediğini söyleyen Erbakan, "2017 yılında 77 milyar dolara ulaşan bir dış ticaret açığı var.

Geçtiğimiz sene 60 milyar dolara yaklaşan dış ticaret açığı ve bu sene bu hızla giderse 100 milyar dolar seviyesine ulaşacak olan dış ticaret açığı acı bir gerçek olarak karşımızda dururken, "dış güçler" masalları, dolar kurunun düşürülmesini nasıl sağlayabilir? 100 eserlik dev açılış törenlerinde dev sanayi tesisi, yüksek teknoloji tesisi açılmayan Türkiye, yeniden büyük Türkiye olabilir mi?

Kaynakların AVM'ye, rezidansa, park bahçeye, kıraathaneye aktarılırken, tarıma, üretime, sanayiye, teknolojiye, esnafa, memura kaynak aktarılmazken yeniden büyük Türkiye hedefinden bahsedilebilir mi" şeklinde konuştu.

Fatih Erbakan daha önce yapmış olduğu bir açıklamada da doların beton ekonomisi nedeniyle yükseldiğinin altını çizerek acilen üretim ekonomisine geçilmesinin altını çizmişti. 

Kaynak: İHA

Fatih Erbakan'dan AKP'ye dolar tepkisi!  "Dış güçler" masalları doları düşürmez