Fatih Erbakan’dan CHP'yi kızdıracak çağrı! Yeni İttifak Kurmalıyız

Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan, altılı masayı oluşturan 5 muhalefet partisine seslenerek dikkat çeken bir çağrıda bulundu.

Fatih Erbakan’dan CHP'yi kızdıracak çağrı! Yeni İttifak Kurmalıyız
Yayınlanma Tarihi : 05 Mart 2022 18:32

Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur ittifakına katılacağı öne sürülüyordu. Ancak Erbakan'ın Cumhur ittifakına katılmak gibi bir niyetinin olmadığı ortaya çıktı.

İhlas Haber Ajansı tarafından aktarılan haberde; Fatih Erbakan'ın yeni bir ittifak istediği öğrenildi. Erbakan bu ittifakı ise CHP dışındaki 5 muhalefet partisiyle kurmak istiyor.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin Antalya'da bir otelde gerçekleştirilen Aylık Olağan İl Başkanları Toplantısı'ndan ülke ve dünya gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan, altılı masayı oluşturan 5 muhalefet partisine seslenerek, "CHP dışındaki partilere çağrıda bulunuyoruz; gelin bu yanlıştan dönün ve gelin Milli Görüş ilkeleri ve çatısı altında bir ittifak kuralım.

Gelin Sayın Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapma planına, 60 sene sonra ülkenin başına CHP'li bir cumhurbaşkanı getirme planına ortak olmayın" çağrısında bulundu.

 

Kaynak:Haber Kaynağı