Fatih Erbakan'dan Yuvarlak Masaya Çağrılmadık Açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, geçtiğimiz gün 6 muhalefet partisi genel başkanının bir araya geldiği toplantıya çağrılmadığını söyledi.

Fatih Erbakan'dan Yuvarlak Masaya Çağrılmadık Açıklaması
Yayınlanma Tarihi : 18 Şubat 2022 23:48

Cumhur mu yoksa Millet ittifakına mı katılacağı büyük merak konusu olan Yeniden Refah Partisi gündemden düşmüyor.

Fatih Erbakan son günlerde siyaset arenasında konuşulan yuvarlak masa hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İhlas Haber Ajansı'nın aktardığına göre Fatih Erbakan Bilecik'te temaslarda bulundu.  Erbakan bir takım ziyaret ve toplantılar için geldiği Bilecik'te parti binasında basın mensuplarının soruları yanıtladı. Burada bir gazetecinin "6 muhalefet partisi genel başkanının bir araya geldiği toplantıya çağrıldınız mı?" sorusuna Erbakan, "Masaya çağırılmadık tabi onunla ilgili biz iktidara eleştiriler yönelttiğimiz kadar, muhalefetle ilgili eleştirilerimizi her zaman söylüyoruz.

Çünkü ana muhalefet partisi CHP'nin uzun yıllar geçmiş olsa da yapmış olduğu icraatlar ortadadır. 89-94 yılları arasında belediyelerde SHP olarak ki aynı zihniyettir. Yapmış olduğu icraatlar ortadadır.

Dolayısıyla denenmiştir ve milletin yüzünü güldürememiştir, diye ifade ediyoruz. Yeni kurulan 2 tane parti var. Bunların da genel başkanları yıllar boyunca ve kadroları önemli ölçüde yıllar boyunca 10 seneden fazla süreyle AK Parti hükümetlerinde en kritik en önemli bakanlıklarda görev yapmış.

Prensipler kabul edilmedikten sonra bizim başka şekilde bir araya gelmemiz mümkün değil. Birkaç arkadaşımızla milletvekili olacağız diye yola çıkmadık. Milletvekili olma hayalimiz olsa parti kurmamıza da gerek yoktu. Başka şekilde de olabilirdik. O nedenle Cumhur İttifakı ile bir araya gelme ihtimali de son derce düşük görüyorum" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı