Fatih Portakal Erdoğan'ın Katıldığı Yayındaki Gazetecileri hedef aldı sözleri olay yarattı

Gazeteci Fatih Portakal tartışma yaratan canlı yayınla ilgili sosyal medya hesabından peş peşe paylaşımlarda bulundu. Yayına katılan gazeteciler çok kızacak..

Fatih Portakal Erdoğan'ın Katıldığı Yayındaki Gazetecileri hedef aldı sözleri olay yarattı
Yayınlanma Tarihi : 12 Ağustos 2021 01:59

Kanal D ve CNN Türk tarafından yapılan canlı yayın sosyal medyada ve siyaset dünyasında büyük tepkilere yol açtı

Türkiye gündemine oturan bir yayın gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kanal D-CNN TÜRK ortak yayınında gündemi değerlendirdi ve gazetecilerin sorularına cevap verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada gündeme ilişkin açıklamalar yaparken; konuştuğu sırada durakladığı ve Erdoğan'a sözlerinin fısıltı ile hatırlatıldığı görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu dahil çok sayıda isim o anlara tepki gösterdi.. 
 
Gerçek Gündem haber sitesinin iddiasına göre ise yayın sırasında prompter kullanıldığı da öne sürüldü.

Yaşanan bu tartışmaya gazeteci Fatih Portakal'da sosyal medya hesabından katıldı. Kanal D ve CNN Türk canlı yayınındaki gazetecileri hedef alan bir paylaşım yaptı. Portakal'ın peşe peşe attığı mesajlar adeta gerilim çıkaracak türden oldu. 

İşte Fatih Portakal'ın yazdığı o mesajlar

“Mesleğim gazeteci” diyen 4 kişinin, belirlenmiş ve ellerine tutuştutulmuş sorulardan zul duymaları gerekir. Aslında soruları ezberleyerek zor olanı yapmışlar. Biri hatırlatsın onlara düşünmek daha kolay…

Yaklaşık 3 saat önce de bir mesaj paylaşan Fatih Portakal şunları yazmıştı:

Bir televizyoncu olarak şunu hissettim #Cumhurbaşkanı’nın #CNN’de cevaplarını izlerken: Erdoğan okuyor, bildiğin karşısında prompterdam okuyor gibi. Eğer öyleyse sorular önceden belli edilmis cevaplar hazırlanmış demektir. Umarim böyle değildir. Yaptilarsa da hiç şaşırmam…

Fatih Portakal'ın peş peşe gece yarısı attığı mesajlar medya dünyasında da gündeme otururken çok sayıda  isim Portakal'ın mesajına katılarak desteklerini ilettiler..

İlgili Haberler