Fatih Portakal Müjdeyi Beğenmedi Gösterdiği Tepki ise AKP ve MHP'lileri Kızdırdı

Gazeteci Fatih Portakal Bahçeli'nin isteği üzerine düşürülen barajı beğenmedi tepki gösterdi

Fatih Portakal Müjdeyi Beğenmedi Gösterdiği Tepki ise AKP ve MHP'lileri Kızdırdı
Yayınlanma Tarihi : 12 Ağustos 2021 19:37

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talebi üzerine AKP talebi uygun gördü ve baraj düşürüldü. Edinilen bilgiye göre 2021 Yılı içerisinde YKS merkezi ve ek yerleştirme tercih işlemleri sonrasında bu yıla özel uygulanacak ikinci ek yerleştirmede asgari 140 olan adaylar 2 yıllık ön lisans aynı zamanda Alan yeterlilik testlerinde de 170 olan adaylar 4 yıllık bölümleri tercih edebilecekler. 

Bu gelişme iktidar tarafından müjde olarak duyurulunca sosyal medyada  da bazı siyasi ve gazeteciler tepki gösterdi.

Bir çok kişi asıl müjdenin öğrencilerin okuldan mezun olduktan sonra iş bulması olduğu dile getirildi. Milyonlarca genç işsizin bulunduğu bir ortamda bir çok öğrencinin de ayrı yeten KYK borçları bulunuyor diyen muhalefet asıl müjde KYK borçlarının silinmesi olabilirdi yorumunda bulundular.

Ancak muhalif kimliğiyle bilinen Gazeteci Fatih Portakal sosyal medya hesabından çarpıcı bir paylaşım yaparak söz konusu müjdeyi eleştirdi ve Portakal hesabından şunları yazdı:

Puan düşürmek dahi #müjde gibi verildi ya! Helal olsun size. Durmak yok yola devam. 2022 nin müjdesi bence sinavsız girişler olmalı. İsteyen istediği yere girmeli. 8. sınıflara yapmazlar çünkü onlar oy kullanamayacak yaştalar. #müjdeliiktidar

Fatih Portakal'ın bu mesajına gelen bir yanıt ise gerçekten dikkat çekiyor aynen  şu ifadelere yer verilmiş:

Zaten üniversite mezunları iş bulamıyor. Puan düşse ne olur ? Sınavsız alsalar ne olur ? Diplomalı işsizler ordusu oluşturmaktan başka bir işe yaramaz.

Fatih Portakal'ın bu mesajına ise çok sayıda AKP'li ve MHP'li ismin tepki gösterdiği görüldü. Gençleri ilgilendiren böylesi bir güzel gelişmeyi bile karalamanın peşindesiniz yazarak Portakal'a isyan ettiler..

İlgili Haberler