Fazıl Say CHP'li Belediyeler için Ağzına Geleni Söyledi, Büyük İsyanı olay oldu..

Dünyaca ünlü Piyanist Fazıl Say hedefine CHP'li belediyeleri aldı ve adeta isyan etti..

Fazıl Say CHP'li Belediyeler için Ağzına Geleni Söyledi, Büyük İsyanı olay oldu..
Yayınlanma Tarihi : 28 Ağustos 2021 15:17

Genellikle Muhalif kimliğiyle bilinen Ünlü piyanist Fazıl Say, CHP'li belediyelere sert sözlerle yüklendi. Fazıl Say , konser verdiği sırada mekanlardan gelen sesler nedeniyle zor anlar yaşadığını belirtti.

Ünlü piyanist Fazıl Say sosyal medyasından yaptığı açıklamada '' Bu ses katliamı hayatlarımıza işkence kardeşim '' diyerek CHP'li belediyelere isyan etti.. 

İSYANI ÇOK  BÜYÜK

Fazıl Say yayınladığı mesajda CHP'li belediyeleri tek tek saydı ve yaşadığı sorunlardan bahsetti. Özellikle tatil beldelerindeki müzik yapan mekanlarda desibel ayarına dikkat edilmediğinin  altını çizen Fazıl Say başından geçen her şeyi takipçileriyle paylaştı. 
 

Sosyal medyasından oldukça sert bir paylaşım yapan Fazıl Say'ın CHP'li belediyelere yönelik tepki açıklaması şu şekilde oldu:: 

"Datça; Saat 21.10 Konserim başlamış, Chopin Noktürnler. Bir anda bir ses; bir gürültü patırtı, 200-300 metre ileride bir mekandan gelen canlı müzik sesi, amfi tiyatro inliyor, 2 müzik bir arada, piyanoyu zor duyuyoruz.

Chopin'in kemikleri sızladı.. Halbuki saat 22.00 de izinliymiş o mekan, Neyse 3-4 dakikaya kesiyor. ( çünkü zabıta gelmiş )

"MEKANLAR EN ÇOK DESİBEL YAPMA YARIŞINDA"

Saat 22.00 Ravel çalıyorum "üzgün kuşlar" . Sessizlik lazım o konsantre atmosfere... a ha ; Yine patlatıyor sesi mekan sonuna kadar. Bu sefer durmuyor. Öyle ya, ona 22.00'de başla denmiş. ( neden22.00? 21.00'de amfitiyatro'da başlayan etkinliklerin hakkı 60 dakika mı? CHP belediyesi? neden??) 22.00 denmiş. Başlatmış o da.. Nice nice tiyatro , konser, duruyor , ara veriyor bu yüzden Datça'da. Benim konser ilk değil yani.. Ben hayli tedirgin 10-15 dakika daha devam ettim... Bach... Durum bu.

"UYUMANIZ BİLE MÜMKÜN DEĞİL"

Çeşme... CHP belediyesi; Alaçatı; Mekanlar en çok desibel yapma yarışında. Saat 23.00-23.30-00.00 durması lazım? Yok hayır devam ..00.45 anca ... Otel odanızın tüm cam ve kapılarını kapayıp kulağınıza tıkaç taksanız bile UYUYAMAZSINIZ bu gürültüde kardeşim. Bu bir kaos. 7 belki 8 mekanın gümbürtüsü her yerde tüm ilçede, kaçıyorsun, odanın içinde .. Dinlememezsin.

CHP BELEDİYE NEREDE?

Onlar izin verirse, mekanlar susunca istediğin olur; dinlenmek, sessizlik, uyumak.. Mekanlar izin vermezse hiçbir şeye hakkın yok. 7 ayrı mekan, kendi çaldıklarını sonuna kadar açarsa,30 kilometreden duyuluyor her biri, orada yaşanmaz kardeşim.. orada durulamaz. Sohbet edilemez. Orada "düşünülmez"! Cehennem bu. Ses cehennemi. CHP belediye nerede???Bana istediğiniz sitemi edin kardeşim. Küfür edin bana! Saydırın! İstediğini de.. Bu ses katliamı hayatlarımıza işkence kardeşim. Sorun saat 12.00'de kesilmesi filan da değil, sorun desibel boyutu! Bu Ege'de bu mekancıların kendi alanı dışına ses kaçırması bile hak olmamalı, sadece kendi alanı duymalı, yalıtım mı yapar sesi mi kısar o onun sorunu, yapmazsa en ağır cezayı basın BELEDİYE!! Hakkı yok buna!!!

Olmayacak ne sanat, ne huzur!!! Orada konser var tiyatro var, sanatçılar var.. Şu dönemde bu derece yaralı başlamış şu kültür sanat hayatı! CHP belediyeleri karar verin! Sanat faaliyetleri mi arabesk mekancılar mı? Karar verin! Peşindeyiz!!!