Fikret Bila, AKP'ye sarsıcı haberi verdi

Seçim sistemini değiştiren AKP'ye Halk TV yazarı Fikret Bila kötü haberi verdi.

Fikret Bila, AKP'ye sarsıcı haberi verdi
Yayınlanma Tarihi : 16 Mart 2022 20:27

Anketlerde kaybedeceğini anlayan AKP yönetimi acil bir değişikliğe gitti. Seçim sisteminde değişikliğe giden AKP bu yeni kararla Cumhur ittifakının vekil sayısını artırmayı planlıyor. Öyle ki Cumhurbaşkanlığını kaybedersek en azından mecliste güçlü olur ve seçilecek kişiyi çalıştırmayacak tekrar bir erken seçime gideriz planı içerisindeler.

Ancak Halk TV yazarı Fikret Bila tüm bu planları suya düşürecek tespitlerde bulundu. 

Fikret Bila, Halk TV'de kaleme adlığı yazısında AK Parti ve MHP tarafından çalışması yapılan yeni seçim kanunu ele aldı. Yapılan çalışmanın 2018'deki oy oranı baz alınarak yapıldığına dikkat çeken Fikret Bila, gerçekleştirilen son anketlerde AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı'nın bu oy oranına ulaşamadığına dikkat çekerek, "Anketlerin çok büyük çoğunluğuna göre Cumhur İttifakı oy kaybediyor.

Özellikle derinleşen ekonomik krizin yarattığı hayat pahalılığının birçok kesim için baş edilemez bir düzeye çıkması ve ardı arkası kesilmeyen zamlar iktidarın desteğini hızla azaltıyor." dedi.

2018'DEN FAZLA OY ALMALARI NEREDEYSE İMKANSIZ"

AK Parti ve MHP’nin önümüzdeki seçimlerde 2018 seçimlerindeki oy desteğine ulaşması çok zor." diyerek AK Parti ve MHP'deki kopuşa işaret eden Fikret Bila, "2018’den daha fazla oy almaları ise neredeyse olanaksız görülüyor." ifadelerini kullandı.