Fırat Tanış'tan Ekrem İmamoğlu'na yönelik çok sert 'tiyatro' tepkisi

Son olarak Kulüp dizisinde canlandırdığı Çelebi karakteriyle milyonları etkileyen ünlü oyuncu Fırat Tanış, İmamoğlu için "Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün” eleştirisini yöneltti

Fırat Tanış'tan Ekrem İmamoğlu'na yönelik çok sert 'tiyatro' tepkisi
Yayınlanma Tarihi : 18 Ocak 2022 18:44

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu , Kulüp dizisinin yıldız oyuncularından Fırat Tanış tarafından sert sözlerle eleştirildi. Fırat Tanış , Kulüp dizisinde Çelebi karakterini canlandırıyordu.

Fırat Tanış açıklamasında hem iktidarı hem de muhalefeti eleştirdi. Fırat Tanış'ın açıklamasına sadece AKP'lilerden değil Ekrem İmamoğlu'nun taraftarları tarafından da büyük tepki geldi. İBB kaynaklarına göre Ekrem İmamoğlu'nun bu mesaj üzerine Fırat Tanış ile iletişime geçeceği konuşuluyor.

T24'ün aktardığı habere göre; Oyuncu Fırat Tanış, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı tarafından onay verilmeyen metro hattına ilişkin olarak 'tiyatro' benzetmesiyle yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

 İmamoğlu, projesi ve finansmanı hazır olduğu halde Cumhurbaşkanlığı 2022 yatırım programına alınmayan Sefaköy-Beylikdüzü metro hattıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlarken onay verilmeyen projeyle ilgili şu yanıtı vermişti;

“Onay verilmemesi yatırım planına alınmaması İstanbul halkına ihanettir, kötülüktür. İstanbul’a ihanet eden kim varsa en tepeden en alta kadar deşifre ederiz. Bana borçlanma bütçe safsatalarını açmasınlar. Bunu kim, niçin onaylamadı onun cevabını versinler. Aynen nasıl 2020’de İstanbul Büyükşehir meclisinde oy birliğiyle tiyatro yaptılar. İstanbul’dan gitsin nasıl olsa Ankara’da onaylamayız diye, otobüs alım onayına el kaldırdılar ya, aynı şekilde burada da tiyatro oynamaya kalkmasınlar.”

Tanış: Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün


Oyuncu Fırat Tanış, İmamoğlu’nun açıklamasını Twitter'dan alıntılayarak sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla tarif eden bir yerel yöneticinin bağlı olduğu siyasi iradeden, kültür sanat politikası üretmesini bekliyoruz. Daha çok bekleriz. Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün”