Flaş iddia! Barış Yarkadaş'a göre CHP'nin yeni lideri olacak isim

Barış Yarkadaş seçim sonrası Ekrem İmamoğlu'nun CHP Genel Başkan adayı olacağını iddia etti.

Flaş iddia! Barış Yarkadaş'a göre CHP'nin yeni lideri olacak isim
Yayınlanma Tarihi : 24 Haziran 2022 19:58

Barış Yarkadaş dikkat çeken iddialarda bulundu. İddiaları CHP kulislerinde büyük bir tartışmayı da beraberinde getirdi. İddiasına göre CHP seçim sonrasında büyük bir değişime hazırlanacak.

tv100'de 'Sağlı Sollu' programına katılan gazeteci Barış Yarkadaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 22 Haziran Çarşamba günü Adalar'da partisinin belediye başkanları ile bir araya geldiğini öne sürdü. İmamoğlu'nun toplantıda yaptığı konuşmanın ayrıntılarını canlı yayında anlatan Yarkadaş, bunu adaylık resti olarak değerlendirildi.

"Kulislerde, Genel Başkanvekilinin Faik Öztrak olacağı konuşuluyor"


Sayın genel başkan eylül ayında adaylığını açıklarsa adaylık tartışması biter, Ekrem bey de Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olduğu yerde, çıkıp da ‘Ben adayım’ demez. Ekrem bey şunu bekler; siyasi sürecin nasıl şekilleneceğini görmek ister. Çünkü bir kere Sayın Genel Başkan eylül ayında adaylığını açıkladıktan sonra Ankara'da CHP kulislerinde konuşulanlara göre Genel Başkanvekilliğini Faik Öztrak’a bırakmak istiyor. Partinin Öztrak başkanlığında bir seçime gireceği görülüyor.

İmamoğlu, dünkü Adalar’daki konuşmasında 7 yıllık bir süreçten bahsediyor. Bu İmamoğlu’nun uzun vadede düşündüğünü gösteriyor. İmamoğlu CHP Genel Başkanı seçildiği takdirde ‘Ben CHP’nin doğal Cumhurbaşkanı adayıyım’ der. Çünkü Tayyip bey kazanırsa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi devam edecek. İmamoğlu kurultayda kazanırsa görev süresi bitmediği için hem CHP Genel Başkanı hem de İBB Başkanı olur. İmamoğlu cumhurbaşkanı olmak istiyor."

Kaynak: t24