Flaş iddia! İtiraz eden olmadı! Millet İttifakının adayı Kemal Kılıçdaroğlu

Millet İttifakı, Cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu konusunda karar kıldı. İddiaya göre Deva Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi, İyi Parti ve Demokrat Parti'de itiraz etmedi

Flaş iddia! İtiraz eden olmadı! Millet İttifakının adayı Kemal Kılıçdaroğlu
Yayınlanma Tarihi : 28 Nisan 2022 15:05

Muhalefet seçmeninin büyük bir bölümü Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adayı olmasını isterken CHP içerisindeki Kılıçdaroğlu destekçileri ise ısrarla Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday olarak dayatma içerisinde.

MUHALİF MEDYA DA BOŞ DURMUYOR

CHP'ye yakın muhalif medyada Kılıçdaroğlu'nun adaylığını dayatmak için yayınlar yapıyor. Halk TV, TELE1, KRT gibi kanalların yanı sıra şimdi de Cumhuriyet gazetesi flaş bir iddiayı ortaya attı. İddiaya göre altı parti Kemal Kılıçdaroğlu konusunda uzlaştı.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu'nun haberine göre, Kılıçdaroğlu’nun, partisinin önceki günkü grup toplantısında yaptığı konuşmanın ardından kurmaylarının, “adaylığını ilan etti” açıklamaları, 6’lı masadaki diğer partilerde de yankı buldu. 

Habere göre, İYİP kanadında, Kılıçdaroğlu’nun “ittifakın ortak cumhurbaşkanı adayı olması” noktasında “bir itiraz” bulunmuyor, 6’lı masada yer alan DEVA, Demokrat, Gelecek ve Saadet partilerinin de “Kılıçdaroğlu’nun muhalefetin ortak adayı olmasına sıcak baktığına” dikkat çekiliyor.

OYUNU MERAL AKŞENER BOZMALI

Öte yandan bu gelişmeyle ilgili olarak çok sayıda seçmen Meral Akşener'e çağrıda bulunarak bu oyunu ancak onun bozabileceğine dikkat çekiyorlar. Erdoğan karşısında Kılıçdaroğlu'nun kazanma şansı olmadığına dikkat çeken seçmenler tek  şansın Mansur Yavaş olduğunu belirtiyorlar. İyi Parti'nin bu çağrılara kulak vermeyip Kılıçdaroğlu'nu aday olarak göstermesi durumunda seçimlerde büyük bir yara alacağı konuşuluyor.

Haber: SADIK ŞİMŞEK