Günler önce Erdoğan'a oy isteyen Arınç bu kez altılı masaya destek verdi

AKP'li Bülent Arınç geçtiğimiz günlerde katıldığı bir mitingde AKP ve Erdoğan için oy istemişti. Bu kez ise altılı masaya destek verdi

Günler önce Erdoğan'a oy isteyen Arınç bu kez altılı masaya destek verdi
Yayınlanma Tarihi : 26 Eylül 2022 15:14

Erken seçim gündemden düşmezken siyasette toplumun gündeminden düşmüyor. Bir süre önce katıldığı bir mitingde Erdoğan için oy isteyen Bülent Arınç gündem olmuştu. Çünkü Bülent Arınç son dönemde AKP'yi eleştiren isimler arasında yer alıyor.

Ulusalpost.com haber muhabirlerinin edindiği bilgiye göre Bülent Arınç bu kez de altılı masaya destek verdi.

Bülent Arınç'ın açıklamaları AKP'de rahatsızlık yaratır mı yaratmaz mı bilinmez ama yaptığı bu açıklamalar çok konuşulacağa benziyor.

Bülent Arınç Politikyol'dan Murat Aksoy'un sorularını yanıtladı.

Bülent Arınç'ın altılı masayla ilgili sözleri şu şekilde oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere iktidar kanadının eleştirilerinin aksine altı partinin bir araya gelmesine destek eren Arınç, "Birbirinden farklı 6 partinin, liderlerinin bir araya gelmesi siyaset açısından kazanım, Türkiye demokrasisi açısından kazanım. Çünkü demokrasinin iyi işleyişi için iyi bir iktidar kadar iyi bir muhalefete de ihtiyaç vardır. O da seviyeli muhalefet yapmak, doğruya doğru, yanlışa yanlış demek. Yanlışı gösterirken de bunun doğrusu budur demekle olur." diye konuştu.

Fotoğraf: Habertürk