Günler Sonra Erdoğan'dan Sezen Aksu Açıklaması!

Erdoğan NTV ekranında soruları yanıtladı ve Sezen Aksu hakkında önemli açıklamalarda bulundu..

Günler Sonra Erdoğan'dan Sezen Aksu Açıklaması!
Yayınlanma Tarihi : 26 Ocak 2022 23:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı NTV yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarının büyük bir bölümünü İstanbul'a ayıran Erdoğan , NTV ekranından  İmamoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi. İstanbul'u kaderine terk edemeyiz diyen Erdoğan ayrıca Sezen Aksu ile ilgili tartışmalara da değindi.

 "Benim Çamlıca Camii'ndeki sözlerimin muhattabı Sezen Aksu değildir" açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söz konusu yayında şu ifadelere yer verdi.

Erdoğan açıklamasında  "Burada çok açık net gerçeği ortaya koymakta fayda var. Benim oradaki hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir. Sezen Aksu Türk müziğinin önemli bir ismidir. Ama diğer taraftan ülkenin cumhurbaşkanı olarak insanımızın hangi inançtan olursa olsun dini değerlerine laf edilmesine müsaade etmem. Burayı ayırmak lazım. Benim insanımızın kutsalına yönelik hassas bir duruşum var bunu da herkes bilir. Dilini koparma ifadesi bir şahsa yönelik değil. Özgürlüğün sınırları hakaret etmek, kutsallara kötü sıfatlar yapıştırmak değildir. Bir millet olarak kardeşçe ve birlikte yaşamımız teminatı birbirimize olan saygımızdır, bu saygıyı ortaya koymakta mecburuz."  şeklinde konuştu..