Habertürk'e bağlanan Şamil Tayyar'ın sözleri AKP'yi karıştırdı. Görülmemiş eleştiriler

AKP içerisinden de eleştiriler artıyor. Şamil Tayyar ekonomik tablo hakkında Habertürk'te dikkat çeken ifadeler kullandı.

Habertürk'e bağlanan Şamil Tayyar'ın sözleri AKP'yi karıştırdı. Görülmemiş eleştiriler
Yayınlanma Tarihi : 02 Ocak 2022 15:09

Son günlerde peş peşe gelen zamlar Türkiye'de tartışma konusu olmaya devam ediyor. 2022 yılına Türkiye zamlarla merhaba derken, çok sayıda vatandaş ve ekonomistin gündeminde ise ekonomi var.

Ülkede deyim yerindeyse yediden yetmişe herkes ekonomi konuşuyor.

Ekonomi konuşan isimlerden biri de AKP'li Şamil Tayyar. Gerek sosyal medya gerekse televizyonlardaki açıklamaları oldukça ses getiren Şamil Tayyar kendi partisinde deprem etkisi yaratacak eleştirilerde bulundu.

Tayyar, Habertürk TV’de telefon bağlantısı ile katıldığı canlı yayında hayat pahalılığı ve enflasyonun farklı olduğunu iddia etti. Gelirin yüksek olması ile hayat artışından etkilenme oranının düştüğünü ileri süren Tayyar, fiyat artışının tüm dünya için sorun olduğunu söyledi.

Tayyar, açıklamasında AKP'li yöneticilerin zamlar hakkında açıklamalarını da eleştirdi.

AKP'li Tayyar'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"Ne yazık ki olup bitenleri okumakta zorlanan, mevcut pozisyonunu tabiri caizse fazla fazla sevimli ya da şirin gözükerek koruyacağını zanneden arkadaşların partimize yanlış istikamet verme çabalarına karşı böyle bir kamuoyu baskısının da faydalı olacağını düşünüyorum.

Sosyal medya paylaşımlarında, televizyon konuşmalarında olsun kendini partinin sahibi gibi gören hatta kimi zaman partinin üzerinde bir akılmış gibi hareket eden arkadaşlarımız oluyor.

Bunların kişisel ikbal kaygısıyla partiye zarar veren açıklamalarından rahatsızlık duyduğum için sosyal medya üzerinden de ifade etmek istiyorum.

Ne olacak Kurtuluş Savaşı veriyoruz, gerekirse kuru soğan yiyelim, gerekirse domates sayısını azaltırız, gerekirse bir ekmek eksik yeriz gibi söylemlerin yanlış olduğunu ifade etmiş birisiyim.

Milletin aklıyla dalga geçecek açıklamalardan hepimizin uzak durması gerektiğini söylüyorum. Milletin canı yanarken biz bunun edebiyatını yapmaya kalkarsak hem insani hem vicdani olarak hem de siyasi olarak doğru yapmış olmayız."

Kaynak: Yeniçağ - Ulusal Post