İddia: Erken seçimi gündeme getiren vekile Erdoğan'dan flaş cevap

Erdoğan, bir milletvekilinin "seçim sathı mahallindeyiz" sözlerine verdiği yanıtla gündem oldu.

İddia: Erken seçimi gündeme getiren vekile Erdoğan'dan flaş cevap
Yayınlanma Tarihi : 03 Şubat 2022 18:10

Erken seçim Türkiye gündeminden düşmezken bugün Milliyet gazetesinde dikkat çeken bir haber yayınlandı. Yayınlanan haberi Yeniçağ'da manşetine taşıdı.

Erken seçim olacakmış gibi muhalefet canla başla çalışırken iktidar kanadında da seçim varmış gibi çalışmalar yürütülüyor.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Milliyet gazetesinde dikkat çeken bir kulis haberi yayınlandı. Kulis haberini yayınlayan Önder Yılmaz flaş bir iddiada bulundu.

ERDOĞAN'DAN VEKİLE SERT UYARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın basına kapalı olarak AKP'li vekillere yaptığı son toplantının içeriği hakkında kulis bilgileri paylaşan Milliyet’ten Önder Yılmaz’ı bir AKP’li vekilin "seçim sathı mahallindeyiz" sözlerine sert sözlerle karşılık verdiği ileri sürdü. Habere göre Erdoğan'ın, bir milletvekilinin "seçim sathı mahallindeyiz" sözleri karşısında "Ne seçimi! Hayır, ne alakası var. Seçim 2023'te zamanında yapılacak. Ama siz seçim varmış gibi çalışacaksınız" ifadelerini kullandığı belirtildi.

Öte yandan Erdoğan'ın söz konusu toplantıda Millet ittifakını yıkım için bir araya gelmekle suçlarken, Cumhur ittifakının ise inşa için çalıştığını belirttiği öne sürülüyor. Söz konusu habere ulaşmak için Milliyet'i ziyaret edebilirsiniz.