İddia: Kabine değişiyor. Kabineye MHP'den flaş isimler

Kabine revizyonu iddiası olay oldu. İddiaya göre MHP kadrolarından bazı isimler bakanlık koltuğuna oturacak.

İddia: Kabine değişiyor. Kabineye MHP'den flaş isimler
Yayınlanma Tarihi : 15 Nisan 2022 11:28

Kabine revizyonu gündemden düşmüyor. Ankara'da yeni bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre bakanlar kurulunda bazı isimler değiştirilecek. Değiştirilecek bakanların yerine ise MHP'den bazı isimlerin atanabileceği konuşuluyor.

Şimdiye dek MHP'den kabineye hiç bir bakan girmemişti. İktidara destek vermesine rağmen MHP kabinede yer almadı. Şimdi bu durumun değişebileceği öne sürülüyor.

Milli Gazete'den Muhammed Vefa'nın kulis haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığında yaşanan bakan değişiminin ardından bazı bakanların daha görevden alınacağı konuşuluyor. Özellikle son günlerde Cumhur İttifakı kulislerinde, MHP’li bazı isimlerin kabinede yer alabileceği sık sık ifade ediliyor.

Haberde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “kendilerini muhalefet” olarak ilan etmelerine rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, MHP’den bazı isimlerin kabinede yer almasını istediği, bu çerçevede MHP içerisinden iki ismin kabineye atanabileceği ifade edildi. 

Cumhur İttifakı kulislerine dayandırılan haberde, söz konusu MHP’li isimlerin kabineye atanması halinde Cumhur İttifakı’nın seçime daha büyük heyecanla gidebileceğinin düşünüldüğü belirtildi. Buna göre MHP teşkilatlarında bir rahatsızlık oluşması da önlemeye çalışılacak. AK Partili bazı isimler de kabineye MHP’li bakanların atanmasına sıcak bakıyor.

KAYNAKLAR YALANLADI

Öte yandan Ulusal Post'un ulaştığı bazı kaynaklar Milli gazetede yer alan iddiaların yalan olduğunu belirterek MHP'nin kabinede yer almayacağını belirttiler. Daha önce de MHP'li isimlerin kabinede yer alacağı öne sürülmüş ancak MHP yönetiminin böyle bir hazırlık içerisinde olmadığı öğrenilmişti.

Milli Gazete